Pane inženýre, co říkáte na mimořádnou schůzi Sněmovny, nazvanou Bezpečnostní hrozby pro Českou republiku, která se tento týden konala poté, co Andrej Babiš poslal na špatnou adresu mail, ve kterém chtěl získat nějaké bližší informace ohledně ministra Lipavského? Co říkáte jak na počínání Andreje Babiše, tak na onu mimořádnou schůzi? Vidíte k ní důvod?
S praktikami různého fízlování a špiclování rozhodně nesouhlasím, ale tento e-mail nic takového nepředstavoval, snad jen trochu vulgární, na můj vkus. Na svolání mimořádné schůze Sněmovny to rozhodně nestačí. Nakonec, na sociálních sítích začala okamžitě poté kolovat výzva Ivana Bartoše, předsedy Pirátů, který v roce 2017 vyzýval své stranické kolegy k „vytváření rešerší“ na politiky z ANO. V podstatě se jedná o totéž. Okamžitá hysterická reakce pětikoalice jen dokazuje, jak zoufalí v poslední době jsou. Mimořádnou schůzi tedy vnímám jako neúspěšný pokus odvést pozornost jinam a zastavit tím pokles preferencí i důvěry občanů. Pokud chtěli zapůsobit na své voliče, řekl bych, že se jim podařil pravý opak.
Poslanci hnutí ANO při zahájení schůze opustili sál a nechali na svých místech pouze transparenty, které měly popisovat různé kauzy pětikoalice, kritizovaly jejich politiku atd. Na cedulích byly například nápisy: O tom se bavit nechtějí: ... o mejdanu Jurečky po střelbě na filozofické fakultě, nebo … o historicky nejvyšším zadlužení ČR, atd. Takže, pokud mimořádná schůze, o čem by podle vás měla být?
Přiznejme si, že každé ze zmíněných témat je daleko palčivějším tématem než zmíněný e-mail. Tyto problémy má vláda i Poslanecká sněmovna řešit, to od nás po právu občan očekává. Nikoli politické žabomyší války.
Tomio Okamura označil na zmíněné schůzi za největší hrozbu pro ČR zatahování republiky do války ze strany pětikoalice. „Nechceme posílat zbraně na Ukrajinu, nechceme ani posílat vojáky na Ukrajinu,“ zdůraznil. Souhlasíte?
Samozřejmě. Nevím, zda si to vláda neuvědomuje nebo uvědomovat nechce, ale zatažení zemí NATO do konfliktu s Ruskem by s velkou pravděpodobností znamenalo jadernou válku. Naše země, která je v samém srdci Evropy, by logicky patřila mezi ty nejvíce zasažené. Toto není hra na vojáčky ani nošení trapných triček, zde mluvíme o devastaci, likvidaci a smrti.
Slova papeže Františka o tom, že by Ukrajina měla mít odvahu k vyvěšení bílé vlajky a k jednání o ukončení vály s Ruskem, která podle agentury Reuters zazněla v úryvku rozhovoru pro švýcarskou televizi, vyvolala v Evropě vlnu pobouření. Souhlasíte s papežem? A jak vidíte současnou situaci na Ukrajině?
Když se na seznam „dezolátů a chcimírů“ dostane i sám Svatý otec, měl by to být pro všechny, kteří se nad jeho výrokem tak moc pobouřili, varovný signál, že je možná na čase přehodnotit svůj vlastní postoj. Arogance, se kterou byl papež František umlčen, mne velmi zaskočila. Je k zamyšlení, kdo že vlastně zbývá mezi těmi, kteří válku na Ukrajině podporují. Nakonec to budou už jen samotné vlády jednotlivých států EU. A to ještě ne všechny…
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: David Hora