Hnutí Trikolóra zdůrazňuje, že na „všech životech záleží“, což je narážkou na Black Lives Matter, hnutí, které vzniklo po smrti černocha při zatýkání policií ve Spojených státech. Souhlasíte tedy s českým prezidentem Milošem Zemanem, že heslo Black Lives Matter je rasistické?
Nejenom rasistické. Všechna tahle pokrokářská hnutí, co se jich jen za posledních pár let urodilo, Refugees welcome, Fridays for Future, MeToo a nyní aktuálně Black Lives Matter, ve skutečnosti chtějí rozvrátit a zničit náš společenský systém. Levicoví revolucionáři jsou pořád stejní, jen nyní navlékají jiný kabát.
Jestliže na všech životech záleží, kde se podle vás bere podstata frustrace, v níž část americké společnosti zvolává, že záleží na životech černých? A proč se přidávají protestující i v Evropě včetně Prahy?
Část americké černošské komunity, ale nejen té, nikdy nepřijala onen běžný způsob života americké společnosti, totiž že ráno vstanete, jedete do práce a máte rodinu, ve které vychováváte děti. Život na dávkách a zevlování v nejrůznějších ganzích vás k tomu ani nenutí. Navíc je to živná půda pro drogy a kriminalitu. Začarovaný kruh. Přetopený kotel pak občas vybuchne. Evropa si se svojí imigrační politikou zadělává na stejný problém. A revolucionáři všech barev a odstínů, američtí i evropští, jen čekají na jiskru, která se stane záminkou k revolučním nepokojům. Tentokrát posloužil recidivista George Floyd.
V rámci protestů dochází ke změnám výrobků firem, mazání černochů z obalů, stahování filmů, strhávání soch… o čem to svědčí? A vrátí se věci zase zpátky do normálu?
Svědčí to o všeobecné zbabělosti a neschopnosti dohlédnout konců chybných rozhodnutí. Na návrat do normálu moc nevěřím, v pesimistické variantě to bohužel spíš může dříve či později skončit další občanskou válkou.
Trikolóra se do krajských voleb rozhodla spojit například se Svobodnými nebo Soukromníky. V čem vidíte výhodu takového spojení?
Ano, v některých krajích jdeme do voleb samostatně, někde se Soukromníky, někde se Svobodnými. Jednak je za tím blízkost programů, jednak schopnost dohody. Zároveň tím demonstrujeme, že máme koaliční potenciál. Každé volby totiž mají dvě fáze. Samotný akt volby, ale pak nastává vyjednávání s ostatními. Pokud máte pověst do sebe zahleděných jájínků, moc toho nevyjednáte.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Zuzana Koulová