Jsou úplně mimo! Zdechovský v šoku z cenzury stránky hájící tradiční rodinu. Jestli Facebook nepřestane...

20.06.2021 10:00 | Rozhovor

O zásazích do práv národních států hovoří europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) v souvislosti s novým materiálem Evropské komise, který má za cíl sjednotit rodičovství prokázané v jedné zemi EU s ostatními. V rozhovoru upozorňuje i na byznys s náhradním mateřstvím: „Když jsem byl v Indii, navštívil jsem dům, kde žijí matky, které se staly otrokyněmi některých západních klinik, odnosily děti někomu za peníze, většinou to bylo za tisíc až tři a půl tisíce euro a pak ho předaly náhradním rodičům a poslaly do Evropy.“ V rozhovoru popisuje také cenzuru na internetu i to, jak Facebook jedné farnosti vypnul on-line vysílání bohoslužby. A jestli se pere Babiš s Piráty? „Jedni jsou za osmnáct, druzí bez dvou za dvacet. U Pirátů alespoň vnímám, že nemají potřebu krást,“ říká europoslanec.

Jsou úplně mimo! Zdechovský v šoku z cenzury stránky hájící tradiční rodinu. Jestli Facebook nepřestane...
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Evropská komise pracuje s materiálem: Přeshraniční rodinné situace – uznání rodičovství. Cílem má být zajistit, aby rodičovství prokázané v jedné zemi EU, bylo uznáváno v celé unii. Je to dobrý nápad? A jak moc pak narazí na legislativu v jiných státech?

Osobně si myslím, že nápad dobrý, realizace opět hrozná. Zásah do rodičovských práv. Rodina a rodinné právo není součástí agendy Evropské unie. Jak se pořád cpou zásahy do národních, sociálních, rodinných práv do agendy Evropské unie… Salámová metoda. Je to jen způsob, jak uznat práva LGBT komunity na děti, které mají v jiných zemích. Mně se to nelíbí. Nelíbí se mi, že v tomto EU vystupuje aktivisticky.

Jak vysvětluje materiál, dětem by zůstala jejich práva i v tzv. příhraničních situacích. Současná nejednotnost totiž vede často k problémům při cestování nebo přestěhování do jiné země EU a podle připravovaného materiálu: „může ohrozit práva dítěte odvozená z rodičovství (např. výživné, dědictví)“.  Navíc materiál hned v úvodu odkazuje na slova předsedkyně Komise von der Leyenové o stavu Evropské unie v září 2020, kde uvedla, že „pokud jste rodičem v jedné zemi, jste rodičem ve všech zemích“. Co vy na to? Co říkáte těmto důvodům?

Uvedené důvody nemění nic na tom, že jde o vlamování do kompetence členských států. Materiál tak, jak byl připravený, je za červenou linií. Je potřeba pomoci rodinám zjednodušit život, ale diktovat, kdo má být považován za rodiče v jedné nebo druhé zemi, je přes čáru. Povede to k tenzi uvnitř Evropské unie. Jestli si někdo myslí, že v západních zemích jsou všichni z materiálu nadšení? Nejsou. Je to kontroverzní materiál a jen pomůže odmítačům EU, aby na něm postavili kampaň. U řady lidí, kteří jsou konzervativního ražení, se nechuť k EU rozhodně zvýší. EU by neměla překračovat své kompetence, naopak prohlubovat kompetence, které jí přísluší. Vidím v tom zase snahu o aktivismus a účelovou změnu některých pravidel.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Měl by podle vás Turek přijít o řidičák?

Podle mě ano, myslím, že kdyby se jednalo o běžného občana, už by ho neměl. On jel přeci nejen rychle, ale do toho ještě měl mobil v ruce, a to je přeci taky protizákonné. A co jako odborník na dopravu říkáte na to, že podle Turka by se rychlost na dálnicích měla zvýšit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček z ANO: Případy Georgesca a Le Penové bijí do očí. Naštěstí to u nás nejde

11:44 Vondráček z ANO: Případy Georgesca a Le Penové bijí do očí. Naštěstí to u nás nejde

„Co se týče migrace, tak vlastně orbánovské Maďarsko znamenalo obrat ve skupinovém myšlení. Od původ…