Robert Fremr udělal očekávané. Vzdal se pozice, za jejíž přijetí by sklízel kritiku celou dobu svého působení. Místo něho bychom mohli mít syna Anny Šabatové, advokáta Pavla Uhla. Nebyl by normalizační kádr nakonec lepší? Aspoň by nehrozilo, že stále věří v komunismus.
Jak jsme se bavili minule. Dost dobře to vypadá, že kauza Fremr byla jen „cover“, krycí operací, která měla jen mediálně zastřít něco jiného. Třeba jmenování jiných soudců, ale taky třeba úplně něco jiného. Ačkoliv syna Šabatové neznám, tak si troufám odhadovat, že po čertovi nám elity na post předsedy Ústavního soudu cpou ďábla.
Řekl bych však, že se nemá cenu nijak zvlášť znepokojovat, protože s tímto stejně nic nezmůžeme, a oni si stejně nakonec dosadí toho, koho budou chtít. A že to bude člověk z jejich lodi, je pochopitelné. Jinak vláda, prezident, média i Ústavní soud – všichni z jednoho názorového a myšlenkového spektra. To tady nebylo od dob komunismu. A jakože demokrati a antikomunističtí kverulanti mlčí? Pozoruhodné.
Slováci podle Pirátů mají zbystřit, protože zanedlouho tu jsou volby. A 73 000 Slováků se letos přihlásilo k volbě ze zahraničí. „Je to signál, že šance na změnu tu je. A je jen ve vašich rukou,“ pobízí Pirátská strana. Nevíte, kdy se vžila ta móda mluvit do voleb v zahraničí?
Ano, je to signál, že volby budou ještě neprůkaznější a nevěrohodnější než doposud. Respektive jejich výsledek. Budu se opakovat po tisící, ale kdyby volby něco změnily, už dávno by je zrušili. Jinak móda mluvit do voleb v zahraničí se u našich lepších lidí vžila poměrně nedávno. V zásadě těžko říct, z čeho pramení. Zřejmě z bohorovnosti a touhy oněch nositelů, nebo spíše nosičů této módy, ještě více ukázat světu a svým „nadřízeným“ v zahraničí svou pravověrnost vůči stávajícímu režimu.
Ministr vnitra nám ve statusu na sociálních sítích legitimizoval kolektivní vinu. „Pokud se zločinu dopustí stát, je potrestán stát. Včetně svých občanů, jinak to nejde.“ Máme to brát za bernou minci nebo zase Rakušan rychleji psal, než myslel?
To skutečně sněžný barbar z Aspen Institutu řekl? To musel mít náš kolínský hrošík zřejmě opět zorničky jak špendlíčky. Neb co jsem zaznamenal, tak v případě bestiálních znásilnění ze strany ukrajinských nadlidí ještě nedávno prohlašoval, že „kolektivní vina v případě trestných činů neexistuje“. Holt opět orwellovský doublethink, podvojné myšlení, dvojí metry, pokrytectví a bezostyšné lhaní. Na to jsou současní politruci v čele s Rakušanem mistry. Jen si tady odložím pár slov Jana Procházky: „Bezmocnost slabých je totiž jenom zdánlivě nekonečná, ani trpělivost není nekonečná, i když v Čechách je možná o něco delší.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Šebesta