Když dvakrát dostanu facku, tak musím začít rozdávat pěsti. K demokracii patří i právo na pořádek. Promlouvá Babišův poslanec, který v týdnu přivodil šok celé TOP 09

16.07.2016 23:59 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Budeme muset dát muslimům najevo, že i my máme sílu, a přitvrdit. Domnívá se poslanec za ANO Bronislav Schwarz a ptá se, na co čekáme? Až nás všechny zabijí? Podle něj je vidět, že nenávist je stále šířena i přesto, že útočníci se narodili v Evropě jako potomci přistěhovalců. Státy se o ně postaraly, přijali je za své a oni nyní útočí. A další přicházejí za účelem zničit to, co v Evropě staletí budujeme.

Když dvakrát dostanu facku, tak musím začít rozdávat pěsti. K demokracii patří i právo na pořádek. Promlouvá Babišův poslanec, který v týdnu přivodil šok celé TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Bronislav Schwarz

Co obvykle děláte o sobotní půlnoci?

Většinou spím. Buď dávám jíst malé dceři, kterou máme, nebo spím.

Četla jsem vaše vyjádření, že když bude pořádek a na ulicích nebudou vandalové šířit paniku při manifestacích, jste ochoten obětovat kus svobody. Nesouhlasíte tedy se slavným výrokem, že kdo obětuje svobodu pod rouškou bezpečnosti, nezaslouží si ani svobodu, ani bezpečnost?

S tímto výrokem samozřejmě souhlasím. Je to špatně pochopené, mé vyjádření otočila TOP 09. Nejsem člověk, který si kvůli druhým bude dávat pozor na pusu. Ale já to myslel jinak a vysvětlím to. Třeba na Mostecku se konaly demonstrace proti nepřizpůsobivým a lidé se báli jít do práce, když viděli tu melu. U nás hořela auta, před dvěma lety měli podnikatelé zadělané výlohy, aby se nerozbily, protože nebylo možné manifestaci zrušit. To je ta svoboda, když chci jít ven nebo do práce, ale ze strachu nemohu.

Návrhem sice obětuji trochu svobody, ale musím mít pořádek. Lidé v Mostě byli rádi, že zadělali výlohy, ale dnes jsou raději, že úředník může zrušit akci hned na začátku, když by neměla být pokojná a lidé se nebudou bát. Slušní lidé v Mostě bojovali za přijetí tohoto návrhu a povedlo se. Dnes budou mít tu svobodu ještě lepší. Vystupoval jsem nedávno v rádiu, kde jsem vysvětlil, že můžeš manifestovat, ale nesmíš ničit majetek. Tím zase omezuješ moji svobodu. K demokracii jako takové patří právě právo na pořádek. To znamená správné demokratické chování, kdy někdo uznává chování druhých lidí, někdo čtyřprocentních, barevných, černých, zelených, ale všichni musíme dodržovat právo a pořádek. To jsem tím myslel.

Jak vnímáte útok kamionem v Nice ve Francii?

Ani mi nemluvte. Je mi z toho špatně. Z toho, že když si vezmete střelbu ve Francii v klubu Bataclan, kde stříleli Belgičané arabského původu, kdy se o ně Belgie postarala, dostali evropskou výchovu, Belgie je přijala za vlastní a oni útočili ve vedlejší zemi. Teď to samé s kamionem, to byl Francouz tuniského původu. To znamená, že nenávist je stále šířena. Francie se o něj nebo o jeho rodiče postarala, když se přistěhovali.

Je mi z toho špatně, sám jsem studoval arabštinu, vystudoval jsem tlumočnictví a znám Korán, vím, jak vypadá. Znám hodně Arabů a všichni nejsou takoví, ale nějaké šíření nenávisti tam bohužel musí být – ze strany teroristických skupin nebo radikálního islámu. I sám Korán, jak je koncipován. Útok na tak velké výročí, kdy se lidé sejdou, oslavují a jsou rádi, to už není legrace. Pro mě je příjemné překvapení, že se na mistrovství ve fotbale nic nestalo, že to dopadlo, jak to dopadlo. Jsem za to rád.

Jste bývalým policistou. Jak může policista zasáhnout, když se davem lidí řítí kamion a zabíjí je? Jaká opatření se dají nasadit?

To není jen o policistovi, ale o člověku, který je duševně silný a když uvidí, že řidič jede davem s cílem zabít lidí, tak nebude sedět ve svém autě, ale zkusí nabourat do toho kamionu, aby nemohl jet dál. Policista je ozbrojen, tak začne střílet. Můžete být vycvičená, ale v danou chvíli záleží na psychice, můžete také zkamenět. Když ale někdo přejede čtyři lidi a pokračuje, tak začít střílet na řidiče, to je jasné.

Útoků přibývá a jsou častější. Jaká opatření bychom měli učinit, abychom se ubránili?

Měli bychom dát najevo – a je mi líto, že je hodím do jednoho pytle – jiný přístup k migraci. Všichni migranti nejsou slušní lidé. Někteří utíkají kvůli válce, nebo kvůli penězům, ale utíkají i z dalších důvodů. Dokážu si představit imigranty, kteří přicházejí s účelem zničit naše evropské vymoženosti, které jsme tu staletí budovali a kvůli jejich Svaté válce, to tak je. V tu chvíli je nepoznáte.

Budeme se muset postavit a dát najevo, že i my máme sílu. Dvakrát nebo třikrát dostanu facku, ale pak začnu rozdávat pěsti. Na co budeme čekat? Až nás všechny zabijí? Zdá se mi, že u nás v České republice i v Evropské unii čekáme, až se stane něco vážného pohlavárům a pak budeme jednat. V současném stavu bych přitvrdil kontroly i u nás.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Rozdělování financí v EU

I z evropských peněz se totiž platí organizace, která pomáhá teroristům ukrývat izraelská rukojmí.... To tvrdíte vy. Jestli to je nebo není pravda nevím, ale jsem přesvědčen, že EU dost často plýtvá našimi penězi a podporuje různé pochybné neziskovky, organizace apod. Zajímalo kdo a jak přesně rozh...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Život ve lži? Jana Bobošíková nejen o cenzuře, školství a české suverenitě

20:17 Život ve lži? Jana Bobošíková nejen o cenzuře, školství a české suverenitě

Je svoboda v České republice skutečná, nebo žijeme jen v iluzi? Jana Bobošíková ve svém ostrém rozho…