Kiska? Tajtrlík USA proti Rusku, řekl PL kandidát na prezidenta Slovenska, soudce Nejvyššího soudu

14.12.2018 12:14 | Zprávy

ROZHOVOR Andrej Kiska není politik, ale tajtrlík, který odříká z papíru, co mu napíšou. A dokonce i s gramatickými chybami, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz někdejší slovenský ministr spravedlnosti, soudce Nejvyššího soudu Slovenské republiky, kterému v minulosti předsedal, a nově i kandidát na slovenského prezidenta Štefan Harabin. Muž ostře provokativních a nekonformních názorů se mediálních nálepek nebojí. „Celý život dělám soudce. Věnuji se trestnímu právu. Média mě nezajímají. Ostatně, kdybych jako soudce bral ohled na média, tak bych nikdy nemohl rozhodnout,“ říká Harabin. Slovensko je podle Harabina v krizi, kdy důvěru občanů „ztrácí pomalu každá instituce v zemi“ a je potřeba nastolit pořádek. I proto se muž, který se ve slovenské justici pohybuje od 80. let minulého století, dle svých slov rozhodl kandidovat na prezidenta.

Kiska? Tajtrlík USA proti Rusku, řekl PL kandidát na prezidenta Slovenska, soudce Nejvyššího soudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soudce nejvyššího soudu a kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin

Chystáte se kandidovat na slovenského prezidenta. Co vás k tomu vede?

Slovenská společnost je v krizi. Na Slovensku ztrácí důvěryhodnost pomalu každá státní instituce. Nacházíme se v situaci, kdy prezident slovenské republiky úmyslně porušuje ústavu. Dále premiér a ministr vnitra nerespektují rozhodnutí nejvyššího soudu. Nastává stav, kdy dochází k likvidaci právního státu.

V jakém smyslu?

I na nižších strukturách státních organizací si jednotliví reprezentanti státu dělají, co chtějí. To potom vede ke stavu, kdy nejvíce trpí běžní lidé, jejichž práva nejsou respektovaná. Vyřešit se to nedá jinak, než že se udělá pořádek a ryba smrdí od hlavy. Takže toto je důvod, proč jsem se rozhodl kandidovat na prezidenta, čímž jsem odpověděl na vaši otázku.

To jsou ovšem velice silná slova na adresu prezidenta Slovenské republiky Andreje Kisky. Můžete je rozvést?  

Na Slovensku máme prezidenta republiky daňového kriminálníka. To je pane redaktore všeobecně známé. Kiska prostě neplatil daně a když ho přitom chytili, tak daně doplatil. Jenomže skutek už se stal. Takže Kiska je daňový kriminálník.

Navíc teď vyšly na povrch nové skutečnosti, které ukazují, že Kiska sám byl v minulosti součástí organizované zločinecké skupiny v Tatrách, která v 90. letech kradla pozemky. Tak toto je reprezentant státu? Vždyť on měl firmy, které půjčovaly peníze na lichvářský úrok. Po Kiskových bývalých firmách existuje na 22 tisíc exekučních spisů.     

Já jsem se ovšem ptal na prezidenta Kisku proto, že v českých médiích je často prezentován jako určitý protipól hojně kritizovaného prezidenta Miloše Zemana…

Pane redaktore, Kiska není politik. Andrej Kiska je produktem sorosovských, obamovsko-clintonovských skupin. To je člověk, který nemá názor. Chci říct, že to je člověk, kterému když něco napíšou, tak to poví a přečte to dokonce i s gramatickými chybami (smích). Kiska je člověk, který vám řekne, že Rusko je agresor bez toho, aby měl zmapované některé věci. To je hanba slovenského národa.

A jsou tu i další věci. Dva roky před oficiálním zahájením prezidentské kampaně měl Kiska na Slovensku vyvěšeny své propagační plakáty. Vždyť prezident Kiska evidentně porušil zákon. A to není vše. Kiska je prezident, který nás žene do konfrontace s Ruskem. Kiska se líbá s fašistou Porošenkem.

Porošenko je podle vás fašista?

Porošenko má v ukrajinském státním systému skupiny, které jsou fašistické. Například tam velebili Banderu, superfašistu a hitlerovce.

Ale zpět ke Kiskovi. Kiska je dle mého názoru posledním člověkem, který by měl být vzorem pro prezidentský úřad. Když média oslavují Kisku jako vzor oproti panu Zemanovi, tak to znamená, že Zeman je člověk na svém místě, jelikož má vlastní názor a dělá zahraniční politiku jako svéprávný a nejsou mu podsouvané a diktované věci jako Kiskovi. Kiska je člověk, který nemá svůj názor.

Vy jste zmínil, a teď vás přesně odcituji, „sorošovsko-clintonovsko-obamovské pozadí Andreje Kisky“. Mám si to tedy vysvětlit tak, že za Andrejem Kiskou jsou Američané?

No, tak určitě. Asi takhle, nějak zkraje pádu komunismu Andrej Kiska odešel do USA a živil se tam tak, že umýval benzínové pumpy a tam si vzal za svůj vzor Ameriku. Uvažuje se i o tom, že ho v USA zlanařili i do tajných služeb.

To jsou všechno ostře nekonformní názory, které máte…

Jaké nekonformní názory? To jsou pravdivé věci. To je pravda. 

Nebojíte se tzv. proruské nebo dezinformační nálepky a toho, že byste ji třeba ze strany médií mohl dostat?

Podívejte, já celý život dělám soudce. Věnuji se trestnímu právu. Mě média nezajímají. Kolikrát už jsem měl kauzy, které byly mediálně podsouvány s určitým zamýšleným důsledkem a důkazy ve spise přitom byly úplně jiné. Co se týče médií, už jsem v nich byl spojovaný s kdekým. Ovšem já kvůli sluníčkářským, prounionistickým a ultraliberálním tlakům nebudu svůj názor nikdy měnit.

Už jste zmínil Rusko. To podle vás agresorem není. Ale máme tu zabrání Krymu, bojové operace ne východě Ukrajiny…

Řekl bych to takto, za Studené války se obě mocnosti, jak USA, tak SSSR, vzájemně respektovaly. Ovšem když se objevil nějaký problém, tak proti sobě navzájem na půdě bezpečnostní rady OSN používaly nějaké malé, trpasličí státy.

Podobná konfrontace panuje i nyní, ačkoliv se ten stav vlivem prezidenta Donalda Trumpa tak trochu napravuje. Takže, když chtějí USA proti Rusku něco použít, tak použijí tajtrlíka Kisku, slovenského prezidenta, který křičí o tom, že Rusko je agresor.

Víte, co jsem tím chtěl říct. Já se stavím za dobré slovensko-ruské vztahy, které by ale neměly zase zatěžovat slovensko-americké vztahy. A zase slovensko-americké vztahy nemohou zatěžovat vztahy například slovensko-francouzské.

To, že já se nedívám na problematiku optikou Evropské unie a protiruských sankcí a skrze označování Ruska jako světové hrozby, neznamená, že jsem agentem Kremlu. Já jsem zastánce dobrých vztahů s Ruskem. Mám otevřené oči a dívám se přímo a nepřijímám diktaturu povoleného názoru. To ale neznamená, že jsem člověk proruský. Já jsem člověk proslovenský za dobré vztahy s Rusy.

Statutu osoby „non-grata“ ze strany slovenských médií se tedy nebojíte?

Mediální spektrum je už bohužel takové. Ale díky bohu se jedná jen o mainstreamová média. Na Slovensku už ale mají velmi silné postavení i alternativní média.  Já jednoduše mám svůj názor a vycházím z faktů. Ostatně, kdybych bral jako soudce ohled na média, tak bych nikdy nemohl rozhodnout.

Čím budete chtít slovenské voliče oslovit? Víte, co trápí současnou slovenskou populaci?

No, podívejte, co se děje. Pan Lajčák nám chtěl vsunout globální pakt o trvalé a řízené migraci. Já jsem byl první na Slovensku, kdo toto kritizoval, viz moje právní analýza. Globální pakt nakonec neprošel.

Takže migrace?

Ano, migrace je jedna z otázek, které je třeba řešit v souladu s potřebami slovenských občanů. To, co se tu děje v souvislosti s migrací, to je organizovaná akce na výměnu nejen slovenského, ale i evropského křesťanského obyvatelstva za obyvatelstvo muslimské, migrantské. Proto je třeba, aby prezident republiky chránil nejen suverenitu a státnost země, ale tady se hraje i o zánik národních států. Proti tomu se rozhodně stavím. Chci Slováky oslovit kroky na podporu slovenských rodin, tedy prorodinnou politikou. Je normální, abychom migrantům dávali 800-1200 eur měsíčně, což se prakticky rozhodlo na půdě Evropské unie.

To ale ještě schváleno nebylo…

Ale už se o tom rozhodovalo. To, že se o tom debatuje, neznamená, že se tento krok nebude realizovat. Pokud by migranti přišli, tak bude potřeba je zaplatit. Není lepší dát ty peníze našim rodinám? Naši občané zakládají rodiny a mají děti až po třicítce. Nebylo by lepší dát jim tedy, když jim bude 25 let, 800 eur raději, než je dávat migrantům? Protože často slyšíme, že migranti tu budou i kvůli tomu, že máme nízkou populaci a hrozí nám vlastně zánik.      

Jenomže ekonomika na Slovensku i jinde ve východní Evropě je vedena tak, aby životní úroveň byla nízká a aby lidé jaksi nemohli zakládat rodiny. Tím pádem nemáme rodící manželství a do toho jde ještě homosexualita, aby se nám už vůbec nerodily děti. Potom tedy vzniká potřeba přijímat muslimské migranty. To je vysloveně protievropská politika směřující k zániku národních států a tradiční rodiny.

Vy jste v souvislosti s migrací hovořil o tom, že se jedná o řízený proces. Kdo jej řídí?

Už o tom nejsou pochybnosti, že to řídí kriminální gangy, které na tom, že migranty převáží, vydělávají miliardy a to vše v dohodě se zkorumpovanými evropskými politiky. Dále je to financované bankami. Vy si myslíte, že tito lidé, ať už z Afriky či z Afghánistánu a dalších zemí, by se najednou sebrali a odešli do Evropy, pokud by to celé nebylo řízené a organizované?

Takže pašeráci?

Ano, přesně. Ale to jsou jen vykonavatelé těchto globálních plánů.

Jak to myslíte?

Podívejte, před třiceti lety tu byl na návštěvě starý Bush, před několika dny zemřel. A co tehdy říkal? Bush starší řekl: „My máme představu o jiné Evropě, Evropě nových národů, nových ras a nových států“. Toto řekl starý Bush, když byl na návštěvě v Evropě. Takže teď se to vyplňuje.

Brzy uplyne rok od zavraždění novináře Kuciaka a jeho partnerky. Následovaly demonstrace, které vedly k určitým změnám ve slovenské vládě. Vy jste soudce Nejvyššího soudu SR, dlouho jste byl jeho předsedou a v minulosti dokonce i ministrem spravedlnosti. Jak se na Kuciakovu smrt a její vyšetřování díváte z pozice právního zasvěcence?

Já se na to dívám jako soudce. De facto nevím, proč by tato vražda měla na Slovensku být určitým způsobem mediálně favorizovaná oproti jiným vraždám. Je celá řada jiných vražd a žádná mediální pozornost se jim nepřikládá.

Mám jedno vysvětlení. V souvislosti s touto vraždou byl evidentně připravovaný Majdan. Tak jako má teď Macron Majdan v Paříži. Nic více a ničeho méně. Hned na druhý den po Kuciakově vraždě někteří politici křičeli o státním převratu a tak dále. Takže jde o to, komu to celé slouží, nebo sloužilo a komu to prospělo. Kuciakova vražda je v podstatě podobná hra, jako když u vás připravovali Majdan Babišovi.

To jsou ovšem pouze spekulace. Kam by podle vás vedly nitky organizátorů těchto protestů?

Kam vedly ty nitky se už nyní vyšetřuje a příliš se to těmto „majdanistům“ nelíbí. Je to totiž takhle: oni předtím brali finanční prostředky od mimovládních organizací a různých sorosovských skupin. A teď se to má tak, že když se vyšetřuje Kuciakova vražda, tak je to podle nich v pořádku. Jenže když se vyšetřuje i korupce některých skupin, které to organizovali a měli peníze už předtím a měli to připravené, tak to už se jim tolik nelíbí. Takže to celé nasvědčuje tomu, že šlo o dopředu připravenou, rafinovanou hru na změnu vlády.

A Francie, nynější protesty žlutých vest. V tom také spatřujete, jak říkáte určitou hru, neboli že to nejsou pouze spontánní manifestace?

Evidentně (smích), evidentně. Vezměte si, že to celé začínalo zvýšením cen nafty, ropy či čeho. Ovšem hned druhý den už měli všichni navlečené žluté vesty. Nepřipomíná vám to scénář tzv. barevných revolucí, jako byla například ta na Ukrajině? Podle mě je ten scénář jasný…

Proč?

Emmanuel Macron není typem politika, který by byl samostatný, ostatně stejně jako Angela Merkelová a rovněž žádný z politiků Evropské unie. To jsou pouze vykonavatelé agresivní zahraniční politiky Spojených států, kteří se v určitém období stanou nepohodlnými a tak jim potom vyrábějí Majdan.

Vy ty Američany ale skutečně moc nemusíte…

Já mám americký národ rád. Stejně tak mám rád i národ ruský. Upřímně jsem pro dobré vztahy jak s Američany, tak s Rusy a třeba i Němci. Mně se nelíbí pouze určitý typ politiků pocházejících z obamovsko-clintonovské kliky, která vnutila Evropské unii protiruské sankce.

Ostatně tyto sankce, které se na přání USA uvalily na Rusko ze strany Evropské unie, jsou dokonce i v rozporu s mezinárodním právem. Ony totiž nebyly posvěceny bezpečnostní radou OSN. Na každou sankci - jak ekonomickou, tak vojenskou - musíte rozhodnutí této rady mít. A pokud toto rozhodnutí není, tak se de facto jedná o sankce protiprávní.

A Američané na těchto sankcích profitují, zatímco my, členové Evropské unie, kvůli nim tratíme. Tak co je to za politické reprezentanty? To jsou svéprávní lidé? Kde jsou politici typu Mitteranda, Kohla, Papandrea, kteří neměli lehkou situaci, ovšem hájili svojí politiku, politiku národní? Současní politici zemí Evropské unie vlastní politiku nehájí, ale jsou pouhými vykonavateli či nástroji politiky někoho jiného.

Vadí vám Evropská unie?

Evropská unie vznikla kvůli spolupráci, nikoliv proto, aby nás nutila uvalovat sankce a přijímat migranty. Je zcela normální, aby azylová a migrační politika byla v kompetenci členských zemí Evropské unie. A teď se podívejme, co dělá Evropská unie. Viktor Orbán migranty nepřijal. Chová se suverénně, přičemž postupuje podle evropského i mezinárodního práva. Jenže Evropská unie v čele s Junckerem prosadí v podstatě sankční opatření směřující vůči Maďarsku přímo na půdě Evropského parlamentu. Takže ten, kdo dodržuje právo, je pranýřovaný porušovatelem práva, protože centrum Evropské unie v této věci porušuje právo. Migrační a azylová politika nespadá do kompetence Evropské unie.

Já nejsem odpůrce Evropské unie. Já jsem kritik Evropské unie. Copak Juncker může být šéfem Evropské unie? Juncker, kterého vláčí dva dny opilého a ukazují světu a potom řeknou, že má ischias. Ožrala jako on. Když si Zeman dá štamprli slivovice, tak česká média píšou, že byl opilý. A Juncker je dva dny opilý a má Ischias. Tak toto nám podsouvají do hlavy.

Ovšem není žádným tajemstvím, že česká média do prezidenta Zemana jdou skutečně ostře, že Zeman je vděčné téma…

A je to proto, že Zeman se chová samostatně a jednoduše má svůj názor. Proč by Zeman neměl jednat v Číně, v Moskvě, když tam jezdí i Němci nebo Američani? Proč by do Ruska nemohl jet na jednání i Zeman? Tohle Kiska nedokáže. Jenomže Kisku by tam nikdo ani nepozval, jelikož jej nepovažují za reprezentanta a tak ho ani nepřijmou na takové úrovni jako Zemana. To je pro Slováky ostuda.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jonáš Kříž

Miroslava Němcová byl položen dotaz

ODS

Dobrý den, vždy jsem ODS považovala za pragmatickou stranu. Bohužel v poslední době mám čím dál víc pocit, že se stáváte populistickou stranou. Viz třeba slib Fialy o tom, jak budeme mít za 5 let platy jako v Německu nebo to jeho video s Nuttelou. Můj dotaz zní. Opravdu chcete dělat takovou populist...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberálové přinášejí destrukci. Totalita s novým mechanismem, varuje Semín

4:46 Liberálové přinášejí destrukci. Totalita s novým mechanismem, varuje Semín

Současný extrémistický liberálně progresivistický střed, který v podobě vládní koalice pod taktovkou…