Klimatické běsnění zničí naše hospodářství. Poslanec Hrnčíř počítá, co všechno se prodraží

02.06.2021 20:46 | Komentář

Co Evropě přinese velkolepý unijní plán na dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050? „Klimatické běsnění environmentálních aktivistů a na ně navázaných politiků je naprosto mimo realitu a poškodí naše hospodářství a občany,“ říká poslanec Jan Hrnčíř (SPD), ekonom a vysokoškolský pedagog. Vypočítává jednotlivé možné následky tlaku na ekologičnost. Tlak nepocítí jen obyčejní lidé, kterým mnohé věci výrazně podraží, ale také firmy. Mnohé prý budou uvažovat o tom, zda vůbec v EU zůstat.

Klimatické běsnění zničí naše hospodářství. Poslanec Hrnčíř počítá, co všechno se prodraží
Foto: archiv J. Hrnčíř
Popisek: Jan Hrnčíř

Evropská unie si klade za cíl být do roku 2050 takzvaně uhlíkově neutrální, tedy aby čisté emise oxidu uhličitého v roce 2050 byly v součtu nulové. Podle Hrnčíře jde o projekt, který je naprosto mimo realitu a poškodí české hospodářství a občany. „Je nutné podotknout, že Evropská unie se na světových skleníkových emisích podílí jen z necelých 10 % a Česká republika jen z 0,3 %. Už pro cíl úspory energie pro rok 2030 jsou odhadované náklady na investice cca 1000 miliard korun,“ vypočítává Hrnčíř.

Při zamýšlení se nad dopady, které by pro občany vyplývaly z celoevropského zdražení emisí uhlíku z dopravy a z budov, Hrnčíř ukazuje další účet – 40 miliard korun každoročního příspěvku na obnovitelné zdroje. Tyto peníze prý jdou především solárním baronům. A oplátkou se obyčejným lidem zvýší životní náklady. Nápad předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové tedy poslanec SPD rozhodně nevítá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stanjurova čísla vycucaná z prstu. Plakal bych, říká Hrnčíř z SPD

20:24 Stanjurova čísla vycucaná z prstu. Plakal bych, říká Hrnčíř z SPD

Říkali jsme to a nedělá nám radost, že se to naplňuje. Tak komentuje poslanec Jan Hrnčíř fungování s…