Lidé v okolí EU ztratili práci. Nedivím se východním Ukrajincům, že nechtějí přijít o Rusko, říká místopředseda Svobodných

28.08.2014 10:56 | Zprávy

ROZHOVOR Místopředseda Strany svobodných občanů Karel Zvára v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl, že lidé na východě Ukrajiny by se po přičlenění do vnitřního trhu ocitli na periferii a ztratili by možnost volně obchodovat s Ruskem. Nelze se proto divit, že se jim to nelíbí. Zvára vyjádřil také nesouhlas se sankcemi. Ti, kteří volají po omezení vztahů a obchodu, podle něj připravují prostředí pro budoucí válku. Řeč byla také o evropské politice vůči imigrantům či o Sobotkově vládě.

Lidé v okolí EU ztratili práci. Nedivím se východním Ukrajincům, že nechtějí přijít o Rusko, říká místopředseda Svobodných
Foto: svobodni.cz
Popisek: Karel Zvára

Nesouhlasíte s názory Karla Zváry, pokud jde o Rusko a Ukrajinu? Přečtěte si původní materiály ParlamentníchListů.cz přinášející názory Bohumila Doležala, Zdeny Mašínové (z 21. 8.), Jaroslavy Janderové, Michaela Romancova, Anatolije Lebeděva, Františka Laudáta, Jany Černochové, Karla SchwarzenbergaAlexandra Kručinina, Milana Hulíka, doc. Jaroslava Šebka, Matěje Stropnického, Romana Jocha, Hynka Kmoníčka, prof. Václava Hampla, Martina Bursíka (z 6. 8.), Vladimíra Hučína, Jana Vidíma, Jaroslava Lobkowicze, Gabriely Peckové, Daniela Kroupy, Tomáše Zdechovského, Cyrila Svobody, Františka Bublana, Jiřiny Šiklové, Karla Hvížďaly, Jiřího Pehe, Marty Kubišové, Petry Procházkové, Martina Bursíka (z 23. 6.), šéfky hnutí Femen, Zdeny Mašínové (z 21. 5.), Ondřeje Benešíka či Džamily Stehlíkové.

Pane místopředsedo, kandidujete v pražských komunálních volbách pod heslem „Posvítíme si na radnici“. Co konkrétně je třeba z vašeho pohledu v Praze změnit?

Je zapotřebí vážně se zamyslet nad rozpočtem města. Na letošní rok má magistrát v plánu utratit přes 48 miliard, proti tomu stojí příjmy ve výši necelých 37 miliard. To je 11 miliard nového schodku. Město by mělo zajišťovat jen veřejné statky - to, co každý nutně využívá z podstaty, že v městě bydlí či pracuje, ale ne služby, které jsou záležitostí osobního rozhodnutí a preferencí. Pokud totiž někomu platí jeho záliby či způsob života, je to vždy na účet někoho jiného.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Petr Kupka

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stanjurova čísla vycucaná z prstu. Plakal bych, říká Hrnčíř z SPD

20:24 Stanjurova čísla vycucaná z prstu. Plakal bych, říká Hrnčíř z SPD

Říkali jsme to a nedělá nám radost, že se to naplňuje. Tak komentuje poslanec Jan Hrnčíř fungování s…