Lze předpokládat, že svět se po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách určitým způsobem změní. Radujete se z jeho vítězství?
I řada Američanů v Čechách říkala, že nebylo z koho vybírat. Ale menším zlem je Trump. Clintonová se jako militantní kráva vybarvila již ve vládě prezidenta Obamy. Ano, já jsem rád, že tamní volby dopadly tak, jak dopadly. Donald Trump již v předvolební kampani jasně deklaroval svůj záměr změnit dění ve světě. Doufám jen, že to myslel vážně, respektive že vládnoucí klika v Americe nepřistoupí k řešení, které zvolila v případech bratrů Kennedyů.
V čem pro vás vzbuzuje rozhodnutí amerických voličů naději a v čem naopak strach? Po celém světě se šíří názory, které u nás například reprezentuje Tomáš Halík. Tvrdí, že vítězství Donalda Trumpa pro něj byl šok a že je to tím, že nevzdělaní lidé jsou manipulovatelní. Předvedl nám Trump skutečně, že cestou k politickému úspěchu může být systematické posilování toho, co je v lidech nejhorší? Lidé prý nejsou schopni vnímat fakta, propadají se do nenávisti v důsledku nechuti k uprchlíkům, homosexuálům a komukoli odlišnému.
Mnoho povyku pro nic, nebo Sen noci svatojánské? Trapné reakce na Trumpa jsou jenom hloupou komedií. Prostě lidé už měli v Americe dost liberálního fašismu, když to došlo tak daleko, že z opatrnosti raději neříkali „vánoční svátky“, ale jenom „svátky“, aby slovem „Vánoce“ neurazili nějakého přihlouplého fanouška muslimů nebo jiného božsky voňavého kultu.
Co se týká Halíka, patří mezi nebezpečné lidi, kteří si myslí, že jejich lejno je inteligentnější než plná tramvaj lidí, kteří jedou ráno do práce. Pokud podle něho nevzdělaní lidé jsou manipulovatelní, ať se seznámí s tím, jak televize CNN zveřejnila výsledky průzkumu veřejného mínění. Byli dotazováni voliči u volebních místností. Středoškoláci a nižší (18 procent voličů) – 45 procent bylo pro Clintonovou a 51 procent pro Trumpa. Je to velký rozdíl? Vysokoškoláci (32 procent dotazovaných) – z nich 43 procent pro Clintonku a 52 procent pro Trumpa. Absolventi vysokých škol (32 procent dotazovaných) a z nich 49 procent pro Clintonovou a 45 procent pro Trumpa. Superchytří postgraduální studenti (18 procent dotázaných) zvolilo svou samici z 58 procent a 37 procent podpořilo nebezpečného Trumpa.
Co z toho podle vás tedy vyplývá?
Že nikdo neměl zásadní převahu. Halíkovi „nevzdělaní“ preferovali Trumpa více jenom o šest procent, vysokoškoláci preferovali Trumpa ještě o fousek více. Zhodnotím-li to, pak nutně musím dojít k jistotě, že tím nevzdělaným neboli hloupým je právě Halík. Je to zlý člověk tím, že patří do gangu, který říká, že cestou k politickému úspěchu může být systematické posilování toho, co je v lidech nejhorší a ukazuje na Trumpa. Trump – vítězný kandidát, nekritizoval samotný liberalismus, ale nechtěné důsledky toho, co si původně liberálové mysleli, že je dobrý nápad. Jenže při své zhruba třicetileté nadvládě se z chyb stal liberální fašismus, problémy se jenom prohlubovaly a nedokázaly zastavit a vyřešit. Polovina voličů raději zvolila agresivně hovořícího Donalda Trumpa, který nazýval problémy pravými slovy. To z něho udělalo amerikánského prezidenta. A to je dobré!
Západ prý čeká nacionalistická protiglobalizační revoluce… Jenže další názorový proud říká, že politici tak dlouho vnucovali lidem něco, co lidé nechtěli, ať už jde o práva menšin nebo toleranci k imigrantům, že už těchto názorů mají dost. Lze říci, kdo má pravdu?
Z liberální demokracie se stal liberální fašismus, na kterém profitovali ti, kterým vyhovovala anarchie z toho vyplývající, tedy různé skupiny prosazovaly tvrdě svá práva a kašlaly na nejzákladnější povinnosti a také práva slušných lidí. Když s tím někdo nesouhlasil, byl nazván populistou, neskutečně skandalizován a tak dále. Doufejme, že se lidé začnou bránit.
Z vítězství Trumpa se radují všichni, kdo odmítají imigranty. Lze říci, že tímto je definitivně jasné, že v Čechách si už žádný politik, který to myslí vážně, nedovolí přijímat muslimy? Je možné, že se lidé v Česku už naprosto zatvrdili? A vůbec obecně v Evropě, viz názory CSU… Může se stát, že už nebudou chtít politici riskovat případné problémy, které s imigranty přicházejí?
Co bude, to nevím, nemám věšteckou kouli. Ale vím, že příchod migrantů znamená jenom problémy doslova okupačního typu, smrtelné nebezpečí pro Evropu, a tím i pro naší zemi. Přesto se obávám toho, že mnoho politiků se podělá z hrozeb Bruselu. Tamní tupohlavý dav stojící v čele není tuto skutečnost schopen pochopit a bude ve své tuposti setrvávat na svém, dokud se nenaštveme a nevyženeme je tam, kam patří! Do propadliště dějin.
Jenže další informace svědčí o tom, že z Afriky stejně budou přicházet miliony migrantů a že tomu nebude možné zabránit… Když si vzpomeneme na to, jak bylo veřejné mínění směrováno ještě před dvěma lety, nebylo vůbec přijatelné přistupovat ke složitému problému migrace způsobem, jaký teď zcela otevřeně prosazuje Trump. Bude politický mainstream přinucen otočit kormidlo? Jakou odezvu můžeme očekávat v Evropě a v ČR?
Již koncem minulého roku a letos se objevuje v Česko-Moravsku u několika nebojácných politologů a expertů, že budeme muset nakonec potápět lodě i s lidmi nebo je vracet zpět na pobřeží, udělat ještě solidnější ploty, a nebylo by špatné je zaminovat. Racionálnější přístup není. Na to nepotřebujeme Trumpa. To víme i my. Jen se konečně musíme odhodlat tak postupovat.
Hned v době sčítání výsledků hlasů při volbě amerického prezidenta se řada lidí smála České televizi už proto, že bylo zřejmé, jak moc ji výsledek překvapil. Část veřejnosti podezírá média z toho, že nejsou objektivní, že ubližují prezidentu Zemanovi, že straní určitým zájmům. Jak svůj úkol – informovat – zvládají média, ať už veřejnoprávní nebo soukromá?
V oficiálních médiích – papírových a jejich internetových verzích – a v drtivé většině televizních gangů vládne v USA, ale i v Evropě, přihlouplý povýšenecký liberalismus. U nás největším patolízalským, a přiznejme si, že nejen patolízalským, clintonovským oblizovačem byla především ČT. Ostatní televize byly relativně nestranné. U ČT to místy bylo až trapné.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík