Nasrat, jo, nasrat. Chytrému napověz. Rozmáhá se lynčování, varuje poslanec SPD a obeznámený diplomat Kobza

06.05.2018 17:57 | Zprávy

ROZHOVOR „Začíná se rozmáhat lynčování,“ říká Jiří Kobza, poslanec SPD, bývalý diplomat, podnikatel a autor návodu, jak se bránit proti islamizaci. K lynčování podle něj dochází, protože bez vyšetření motivů a pachatelů jak chemického útoku v Sýrii, tak i při otravě agenta Skripala se objeví samozvaní žalobci, soudci i kati. Připomíná mu to návrat do doby, kdy nebyla vláda práva. Současně upozornil, že kdo chce mír, musí být silný a dostatečně ozbrojený. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň zauvažoval, co musel prezident Emmanuel Macron slíbit francouzským muslimům za jejich hlasy.

Nasrat, jo, nasrat. Chytrému napověz. Rozmáhá se lynčování, varuje poslanec SPD a obeznámený diplomat Kobza
Foto: Archiv JK
Popisek: Jiří Kobza

I experti se přou, zda šlo při útoku Spojených států s Francií a Británií na Sýrii o spravedlnost, či americkou troufalost. Co o tom míníte vy?

Spravedlnost to určitě nemohla být, protože spravedlnosti obvykle předchází prokázaný trestný čin nebo zločin. A v tomto případě není ani prokázáno, že k plynovému útoku došlo, protože víme, že celá aféra vznikla na základě videa, které natočili příslušníci skupiny Bílé přilby, kteří spolupracují s protiasadovskou koalicí a podle informací z médií i s tureckou tajnou službou. To pro mne není věrohodný a objektivní zdroj. Navíc je zapotřebí říci jednu věc: nejdříve prý mělo jít o sarin a pak chlór. Co se chlóru týče, Sýrie je sedm let v občanské válce a má rozbitou infrastrukturu. Chlór se používá jako základní dezinfekční prostředek pro získání pitné vody. Když potřebujete napojit kolik milionů lidí odříznutých od pitné vody, potřebujete mnoho chlóru. Tudíž říkám, že není problém najít chlór v Sýrii, ať už plynný, nebo v prostředcích jako chloramin a další jeho podoby, protože je to civilní a legitimní prostředek. Ve vyšší koncentraci je jedovatý a ano, v první světové válce byl použit jako bojový plyn. Avšak v Sýrii narazíte těžko na někoho, kdo nepřišel s chlórem do styku prostřednictvím vody.

Celá záležitost ohledně útoku nemohla být spravedlností a mluvil jsem o tom už dříve, že se začíná rozmáhat lynčování. Když se podíváme, co se stalo po vraždě slovenského novináře Kuciaka, kdy došlo k Majdanu na Slovensku, několik desítek tisíc lidí si vynutilo odstoupení premiéra bez vyšetření motivu pachatele a bez podezřelých. Kolem Skripala je to totéž v bledě modrém – bez vyšetření motivu a testů byl prý otráven – ačkoliv útok údajně nejjedovatější látkou přežil i s dcerou. Zatím podle mne jde o spekulace, a řekl bych, mediální fabulace. Protiakce, která následovala, hromadné vypovídání ruských diplomatů, byla předčasná a zbrklá, protože Velká Británie má všechny prostředky věc vyšetřit. Má dokonalé služby, aby zjistily, co se vlastně stalo. Měli jsme tedy počkat, až bude jasný závěr vyšetřování, až bude prokázáno, že byl otráven tím a tím proto a proto, a pak měla přijít odplata, rázná a nekompromisní. Dělat ji předem, to jsme zase u lynčování. Objevila se spousta samozvaných žalobců a soudců, kteří ukázali prstem na někoho, protože se to zrovna hodí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Proč se scházíte s podezřelými lidmi?

Jestli jste si chtěl jen ověřit, jestli GIBS věc řešila, proč jste se nezeptal přímo někoho z GIPS nebo policie? Jste přeci ministr vnitra. Podle mě tak netvrdíte pravdu a něco tu smrdí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stanjurova čísla vycucaná z prstu. Plakal bych, říká Hrnčíř z SPD

20:24 Stanjurova čísla vycucaná z prstu. Plakal bych, říká Hrnčíř z SPD

Říkali jsme to a nedělá nám radost, že se to naplňuje. Tak komentuje poslanec Jan Hrnčíř fungování s…