Odmítl úplatek 10 milionů od lihového bosse Březiny. Dostal ho za mříže. Měl být zavražděn. Tím to ovšem neskončilo

07.02.2021 15:09 | Zprávy

ROZHOVOR „Podsvětí to na mě zkoušelo po dobrém i po zlém. Nic z toho jim nevyšlo," říká Jiří Komárek. U policie začínal jako pochůzkář a vypracoval se na šéfa ostravské expozitury ÚOOZ. Po neslavné policejní reformě v roce 2016 odešel. Teď chce sloužit pravdě a pořádku v Přísaze Roberta Šlachty. Naše redakce však plukovníka zpovídala na jiné téma. Šlo nám o dobu, kdy měl být zavražděn, ale také o to, jak k celé věci přistoupila policie.

Odmítl úplatek 10 milionů od lihového bosse Březiny. Dostal ho za mříže. Měl být zavražděn. Tím to ovšem neskončilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý elitní policista Jiří Komárek

Pane Komárku, v nedávném rozhovoru jste řekl, že na vás byla objednána vražda. Postup konkrétních policistů jste označil za amatérismus, neschopnost a hloupost. Můžete říct, jaký útvar se na tom podílel? Co konkrétně bylo špatně?

Vaše otázka má dvě roviny. Po tom, co mě s několikadenním zpožděním kontaktovala policie, konkrétně NCOZ, s tím, že mám být ohrožen na životě a oni že zahájili úkony v trestním řízení a podezření prověřují, mi nabídli kontaktní nepřetržitou ochranu. To znamenalo, že by mi přidělili na 24 hodin denně osobní strážce, kteří by se pohybovali v mé blízkosti a v okolí bydliště. Ptal jsem se, který útvar by tuto ochranu poskytoval, a bylo mi řečeno, že NCOZ. Řekli mi také, kteří konkrétní policisté by to měli na starost.

Jelikož jsem ty policisty znal osobně a věděl jsem, jakými schopnostmi, dovednostmi a odborností disponují, tak jsem tento způsob ochrany odmítl s tím, že pokud by mě měli chránit tihle konkrétní policisté, tak jsem si jistý, že lidi, co si objednali mou likvidaci či lidé, kteří to měli provést, budou okamžitě vědět, že se kolem mě pohybuje policie a nikdy se nepodaří prokázat úmysly osob jakkoli zúčastněných na mé případné likvidaci.

Co následovalo?

Dohodli jsme se na poskytnutí takzvané technické ochrany, což znamenalo instalaci tísňového tlačítka v mém bydlišti a přidělení GPS monitorovacího zařízení s tísňovým tlačítkem pro mě a manželku. Obojí bylo napojeno na operační středisko policie v Olomouci a olomouckou policií byl stanoven systém výjezdu hlídky policie v případě ohrožení. Toto je ta první rovina, tedy zajištění mé bezpečnosti a bezpečnosti mé rodiny. Ta je vždy tou prioritní a nejdůležitější.

Bezpečnostní opatření však musí být prováděna skrytě a utajeně, jak jsem naznačil výše, a to z důvodu, aby bylo možno řádně prověřit všechny okolnosti kolem zjištěných podezření, a hlavně skrytě opatřit důkazy o úmyslech podezřelých osob. Musí se dokumentovat jejich jednání, které případně činí za účelem likvidace osoby, v tomto případě mě, a prokázat či vyvrátit zjištěná podezření.

Jaká je druhá rovina?

Toto skryté prověřování a dokazování je už ta druhá rovina, a právě zde vidím flagrantní selhání policie, respektive útvaru NCOZ.

Jak?

Už když mi policie poskytla technické bezpečnostní zařízení do domu, dali mi na okno anténu ještě označenou evidenčním štítkem Policie ČR. Kdokoli, kdo by měl snahu či jakýkoliv důvod sledovat, co se děje ve dvorním traktu mého domu, který je vizuálně komukoliv přístupný, viděl by, že na okně visí asi metrová tyč s kabelem vedoucím do okna domu. Na mé upozornění, že je takové zařízení na domě pro případného pachatele jasným signálem, že se může jednat o činnost policie, a na výzvu, aby to sundali, vůbec nereagovali. Potenciální pachatel tak mohl být varován. Nedovedu si představit, že pokud by někdo chtěl cokoliv činit proti mně v místě bydliště, že by si nejdříve neobhlédl situaci.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vykládal o sobě, že je jako Superman. Vyoralův příspěvek k debatě o duševním zdraví premiéra

17:27 Vykládal o sobě, že je jako Superman. Vyoralův příspěvek k debatě o duševním zdraví premiéra

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA - „Bohužel Bidenova administrativa se ještě v posledních křečích bu…