Okamura: Až 16 let vězení pro lidi z ODS a ČSSD! To jsou kraje dnes. Prosadím totální změnu

30.09.2020 16:59 | Zprávy

ROZHOVOR Kraje po dvacet let ovládají partaje rozkrádající veřejný majetek. Když se řeklo „investice“, znamenalo to zlatý důl pro spřátelené firmy. Teď může nastat změna, říká předseda SPD Tomio Okamura. Pokud jde o Senát, chce SPD uspět hlavně proto, aby prosadila zákony o přímé demokracii a odvolatelnosti politiků.

Okamura: Až 16 let vězení pro lidi z ODS a ČSSD! To jsou kraje dnes. Prosadím totální změnu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

V pátek a sobotu nás čekají volby do krajských zastupitelstev a do Senátu. Proč je důležité, aby právě letos lidé k volbám přišli?

Oboje volby mohou přinést změnu. Pokud jde o kraje, tam je to celkem jasné, ovládají je dvacet let partaje, jejichž lidi tam po desetiletí rozkrádají veřejný majetek – nejvíce korupčních kauz mají po celé desítky let až do současnosti na svědomí politici ČSSD a ODS. Právě teď hrozí obžalovaným politikům ČSSD a ODS včetně bývalých hejtmanů až 16 let vězení za obrovské rozkrádání veřejných peněz v Ústeckém a Karlovarském kraji. A v mnoha případech miliardových zneužívání dotací policie zjistila, že peníze plynuly i jednotlivým stranám anebo politici, například hejtman, ovlivňovali pomocí dotací – tedy uplácením dotacemi – i kandidátky vlastní strany.

A právě tento pátek a sobotu bychom měli přijít všichni k volbám a vymést politiky těchto stran a dát jim jasně najevo, že jejich zlodějny už nebudeme tolerovat.

Ale nesmiřujeme se s kraji – ty je třeba do budoucna transformovat na zemské zřízení Čechy, Moravu a Slezsko s přirozenými spádovými okresy, což by přineslo úsporu přibližně pět miliard korun, které bychom mohli použít na ekonomickou a sociální podporu slušných občanů. Když ale teď kraje máme, je třeba, aby začaly fungovat tak, jak mají – tedy v první řadě aby to nebyl stranický tunel na veřejné peníze. A stačí se podívat, které strany se podílely po desetiletí na rozkrádání, které partaje šetřila policie a stíhaly soudy, čí politici byli a jsou ve vězení, a pak je třeba tyhle partaje nevolit. To je jednoduché a současně extrémně důležité, protože jinak se změny občané nedočkají.

Je také úsměvná kampaň partají, kde říkají, kolik kde v kraji investovaly. Za prvé neinvestovaly svoje peníze, ale peníze voličů, a za druhé z policejních spisů víme, že investice jsou zlatý důl pro spřízněné firmy a na ně napojené politiky a strany. Takže otázka zní, ne kolik investovaly, ale jak efektivně. A naopak kolik se toho mohlo vybudovat, kdyby se v krajích peníze nerozkrádaly. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vždy Fialu hájili, najednou změna. Markéta Šichtařová hovořila s poradcem premiéra

18:35 Vždy Fialu hájili, najednou změna. Markéta Šichtařová hovořila s poradcem premiéra

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Prezident Petr Pavel vzkázal těm, co na něj minulou neděli na Národní t…