Patrik Nacher ve varu: Když je policejní zásah v Moskvě, zdůrazní se brutalita, analyzují se záběry a fotky. Když je to Barcelona nebo Paříž, najednou není nic!

03.09.2020 17:06 | Zprávy

ROZHOVOR „Buď mi vadí policejní brutalita při zásahu, nebo ne. Když je zásah například v Moskvě, tak tam se brutalita zdůrazní, analyzují se záběry či dokonce fotky. Když je to v Barceloně nebo Paříži, najednou se toto neobjevuje. Nejde mi o nic jiného, než o konzistentnost postojů těch lidí. Což se snažím dělat já. Mně vadí policejní brutalita všude. Ve Francii, Belgii, Itálii, Německu nebo v Rusku, Bělorusku, Americe. Zatímco někomu to v jednom případě vadí a jinde to nekomentuje,“ vysvětluje pražský poslanec hnutí ANO Patrik Nacher. Věnuje se i bizarním úpravám jazyka v rámci politické korektnosti, které mohou zvyšovat napětí ve společnosti.

Patrik Nacher ve varu: Když je policejní zásah v Moskvě, zdůrazní se brutalita, analyzují se záběry a fotky. Když je to Barcelona nebo Paříž, najednou není nic!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

Na facebooku si všímáte víkendové demonstrace v Berlíně a na začátku píšete, že takto fungují skuteční demokraté. Čímž asi myslíte média a referování o této události. Můžete prozradit více?

Je to tak, jak jsem ironicky napsal. Ryzí demokraté u demonstrací, které jsou namířené proti těm takzvaně špatným, neřeší počty účastníků v případě, že nejsou tak vysoké a v momentě, kdy to tak není, tak se v médiích diví. Kolikrát se stalo, že třeba v počátcích Milionu chvilek, kdy – to ještě nebyly statisíce, ale tisíce – se sešly na Staroměstském náměstí, byly debaty, jak je možné, že to média nezaznamenala.

V momentě, kdy je to opačně a ironicky řečeno je to proti těm správným, počty účastníků se uměle snižují, relativizují, jednak se z toho dělá, že to média nemusí vůbec pokrýt. Mně to vadí, všiml jsem si toho a napsal o tom. Vadí mi to principiálně. Buď obecně sympatizuji s občanskou společností, která chodí do ulic vyjevovat kultivovaně svoje názory, pak to musím podporovat, ať už je to proti mně, nebo pro mě. Nebo ne, třeba Václav Klaus k tomu byl skeptický, tak ve všech případech. Mně vadí selektivnost.

Je řada případů, kdy se třeba na demonstracích proti Babišovi sešla dvacítka demonstrantů, novinářů tam bylo více než demonstrantů a bylo to pokryté mediálně. Šlo o šíření myšlenky. Kdežto tady se to zvrtlo jenom v debatu o počtu, jestli je dostatečný, aby se to mediálně pokrylo, či ne. Je to selektivní, říkám tomu dalmatinský černobílý pohled na svět. Demonstrace, které se mi hodí, musí být všude, nejlépe v přímém přenosu, které se mi nehodí, můžu relativizovat.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vždy Fialu hájili, najednou změna. Markéta Šichtařová hovořila s poradcem premiéra

18:35 Vždy Fialu hájili, najednou změna. Markéta Šichtařová hovořila s poradcem premiéra

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Prezident Petr Pavel vzkázal těm, co na něj minulou neděli na Národní t…