Poslanec ODS zažil Majdan a fandil mu. Teď mluví o fotkách z počítačových her a manipulaci, která děsí

07.07.2014 18:39 | Zprávy

ROZHOVOR Předseda ústecké ODS, poslanec Radim F. Holeček, změnil názor na ukrajinsko-ruský konflikt. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjadřuje i k nebezpečí kolem Babišova precedentu nebo proč se podle něj nemůže v Mostě ujmout toryovské podhoubí.

Poslanec ODS zažil Majdan a fandil mu. Teď mluví o fotkách z počítačových her a manipulaci, která děsí
Foto: Archiv Radima Holečka
Popisek: Radim F. Holeček

Poslanec Radim F. Holeček je 1. místopředsedou regionálního sdružení ODS v Ústeckém kraji, působí na Univerzitě J. E. Purkyně, zejména jako germanista, v minulosti rovněž studoval například obchodní ruštinu, v rámci Meziparlamentní unie je zastoupen ve skupině Ukrajina, Ruská federace a další.

V Čechách v těchto dnech vznikla výzva „Nepomůžeme-li Ukrajině, zítra nikdo nepomůže nám“, která má zdůraznit nutnost naší pomoci Ukrajině a podpoření její suverenity. Je to aktivita, k níž byste se připojil?

Obecně se víceméně zapojuji do všeho, co je pro Ukrajinu dobré. O této iniciativě mám zatím jen povšechnou informaci, co jsem zahlédl na Facebooku, ale nastuduji si podrobnosti.

V anketě ParlamentníchListů.cz se zhruba 85 procent čtenářů a čtenářek vyjádřilo, že v příštích deseti letech hrozí válka v západní Evropě. Co si myslíte vy?

Myslím, že ne – Evropa je rozumná a domnívám se, že se předešlými dvěma velkými válkami nějakým způsobem poučila. Budou lokální konflikty, ale někde na hranicích, a teď jde o to, co vnímáme jako Evropu: Pokud bychom to nyní vnímali v souvislosti s východní částí Ukrajiny, tak tam bych viděl hranici, kde by mohly nastávat problémy.

Když konflikty na Ukrajině nastaly, co se vám tehdy honilo hlavou ve srovnání s tím, kam to dnes dospělo?

Na ukrajinském příkladu poukazuji na to, jak to v dnešním světě médií, informací a dezinformací funguje. Ve chvíli, kdy jsem stál omrzlý na Majdanu a držel barikádu, tak jsem byl stoprocentně přesvědčen o správnosti té strany, na které jsem stál. Od té doby ovšem začínají chodit zprávy z obou stran a ten konflikt začíná být tak nejistý a nejasný, že mě to až děsí, co je možno vyrábět. Například fotografie tanků z počítačové hry a obrázky, které se použily z Kosova. A jen se někde přehladí něco, aby to vypadalo jako ruská uniforma. Z jedné strany na tom stoprocentně pracují tajné služby – za sebe říkám, že se to posunulo někam, kde se mi to vůbec nelíbí a je to nepřehledné.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Lucie Bartoš

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To nemohlo dopadnout dobře.“ Luděk Bednář o disentu z dob minulého režimu a teď

16:22 „To nemohlo dopadnout dobře.“ Luděk Bednář o disentu z dob minulého režimu a teď

ROVNÁ PÁTEŘ LUĎKA BEDNÁŘE Lidí, kteří nepodléhají stádnímu myšlení, ani dnes není moc, říká publicis…