Pravicový myslitel: Muslimové nám chtějí vládnout. Budeme muset uprchlíky živit, hrozí terorismus i kriminalita. Zeman má pravdu

06.06.2015 4:47 | Zprávy

ROZHOVOR Konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký odmítá kvóty na imigranty i multikulturalismus. Islám je podle něho politicko-právní systém, který se za náboženství vydává, a to především proto, aby si zajistil exkluzivitu u svých příslušníků, a dnes také pokrytecky proto, aby dosáhl v evropských státech zrovnoprávnění, které ovšem není možné. Ilegální přistěhovalce by vracel zpátky domů.

Pravicový myslitel: Muslimové nám chtějí vládnout. Budeme muset uprchlíky živit, hrozí terorismus i kriminalita. Zeman má pravdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letnou za ministerstvo vnitra svolali muslimové modlitbu (arabsky salát). Protestovali tak proti zásahu policie minulý pátek

Evropská unie chce řešit příliv imigrantů z Afriky tím, že členským státům EU přidělí kvóty. Dokonce se pro nás už zveřejnila některá čísla. Co si o tom myslíte?

Přidělování bychom neměli připustit už ze zásadních důvodů. Je to vzdání se samostatného rozhodování v důležitých věcech. Příkazy mohou gradovat, nakonec nám mohou nařídit cokoliv. Ale toto přidělování z něčeho vychází, vychází ze situace, která je zanedbaná. Pokud něco společenství řeší, potom hned na začátku tedy nedovolit vstup imigrantů na evropskou pevninu, ne potom následně řešit jejich rozdělování.

V čem vidíte případně hlavní rizika této imigrace?

Rizik je mnoho, ale se současným druhem migrace nejsou u nás zkušenosti. Proto je těžké předvídat, které riziko je hlavní. Myslím si, že zůstanou v táborech jako kdysi Palestinci, tam je budeme živit, jen málo z nich se zapojí do hospodářského systému, a když, tak spíše ve sféře nelegální činnosti. Budou substrátem pro teroristické akce.

Co říkáte na argumenty, že máme povinnost přijímat uprchlíky z Afriky, protože za dob komunismu české emigranty přijímaly západní země?

Čeští emigranti byli političtí, protože se nemohli do komunistického režimu beztrestně vrátit. Současní emigranti jsou ekonomičtí, vrátit se většinou mohou. Ti z válečných oblastí mohou čekat v táborech v sousedních zemích, než se budou moci vrátit. Po válce jich bude v jejich zemích zapotřebí.

Václav Klaus napsal, že „možnost Evropské komise, aby jednotlivým zemím autoritativně určovala, kolik migrantů mají přijmout, je přímým důsledkem přijetí Lisabonské smlouvy. Bez ní by takový ‚úkol‘ z Bruselu nemohl přijít.“ Nebyla tedy chyba, že Václav Klaus ratifikoval svým podpisem Lisabonskou smlouvu? Jeho podpis tam je a nikdo ho nesmaže. Nenese tedy i on díl odpovědnosti? Byl přece prezidentem republiky. A bylo to jeho suverénní ústavní rozhodnutí ratifikovat. 

Václav Klaus se probudil poměrně pozdě. Měl možnost vyjednat výjimky už při vstupu do EU. Taktéž na Lisabonskou smlouvu jsme reagovali pozdě. Jiní si výjimky vyjednali.

Zastánci společné imigrační politiky hovoří o tom, že když mezi státy EU nejsou hranice hlídány, musí o imigraci rozhodovat EU, nikoli členské státy, které již nekontrolují své hranice. Když to obrátím: nebylo by řešením, abychom obnovili hraniční kontroly na českých hranicích, abychom kontrolovali, kdo na naše území přichází a aby nám EU nepřikazovala, kolik imigrantů v naší zemi bude? Například Václav Klaus říká, že zavedení Schengenu byla chyba, protože se v prostoru členských zemí mohou pohybovat imigranti, zločinci a teroristé. A EU pak navíc tlačí na to, aby měla další pravomoce v oblasti trestního práva, policie, justice...

Podnikatelé Schengen chtějí. Domnívám se, že by se mohl zachovat volný pohyb kapitálu a zboží, ale nikoliv lidí. Ale podstatu současného problému by to nevyřešilo. Uprchlíci stejně nemohou zůstat v Itálii a naše pomoc této zemi je nutná. Přesto Itálie do značné míry za situaci může, protože nemá zájem se stavět odmítavě k uprchlíkům, když se hned přesunou do Německa. Je to pokrytectví. Italové je zachrání, jsou v očích světa humanisté, ale problém musejí řešit jiní.

Hovoří se o tom, že muslimové budou mít většinu v zemích jako Francie či Británie do 40 let. Při nynějším masovém přílivu možná ještě dříve. Jak by se proti tomu měla Česká republika bránit? Neměla by vystoupit z EU, aby nebyla společně islamizována se západoevropskými zeměmi? Nebo neměla by vytvořit alianci východoevropských zemí, které tím ještě nejsou zasaženy?

Zachovat si nezávislost je samozřejmě nutné v obecném zájmu, který se týká mnoha věcí. V každém případě je nebezpečné, aby nám islamizované země vládly. Udělat nějaký rozšířený Visegrád by asi nebylo špatné. Nicméně je stále problém v obrovské hospodářské závislosti na západní Evropě a tu nelze zrušit nějakým oddělením politickým. Zde vidím velice špatnou současnou politiku oddělující nás od Ruska, dokonce bych řekl, že je to záměr. Nezávislost je pro malou zemi dána především hospodářskými styky s co největším počtem různých zemí a vyloučení závislosti na jednom trhu. Nezabývat se světovým obchodem s Čínou, Latinskou Amerikou, Indií, Ruskem a podobně je jen další prvek vedoucí k závislosti na EU.

Kdo nese podle vás odpovědnost za nynější masový příliv uprchlíků?

Masový exodus je výsledkem dlouhodobě probíhajících vývojových procesů. Jednak je to vymírání Evropy, která už postrádá mladé lidi a celkem se nebrání přistěhovalectví. Toto přistěhovalectví přivedlo už do vyspělých evropských států mnoho lidí z různých zemí, kteří domů vysílají signály, jak se mají dobře. Na druhé straně se zaostalý svět přemnožil. To je důsledek lepších zdravotních a materiálních podmínek, které Evropa prožívala kdysi také – v devatenáctém a dvacátém století. Evropané se měli kam stěhovat, jiné kontinenty byly prázdné, hlavně Amerika, kde původní obyvatelstvo bylo nepočetné a ještě vymřelo na nemoci zavlečené Evropany; nemluvě o chování samotných Evropanů, zvláště v Severní Americe, kteří na mnoha místech prováděli genocidu domácího obyvatelstva.

Dnes se ovšem obyvatelé zaostalého světa nemají kam stěhovat. Určitým vzorem jsou řešení v Číně, dnes už i Thajsko vykazuje pouhou reprodukci obyvatelstva a Vietnam se k tomu blíží. Takže jakési vzory, jak situaci řešit, jsou. Konflikty na Blízkém východě jsou souhrou mnoha věcí. Přelidněnost je jednou z nich, ale k tomu přispívá politická nestabilita. Migrace odtamtud je naléhavější, protože má za sebou politické pozadí. Stěhování z přelidněných zemí do vyspělých nic nevyřeší. Čím více jich budeme přijímat, tím menší snahu budou mít svoje problémy doma řešit.

Sociolog Petr Hampl uvedl, že v krajním případě, kdyby nelegální imigranti nereagovali a nedařilo by se zadržet jejich příliv z moře či přes suchozemské hranice, by se měli lodě s nimi potápět a na hranicích by se na ně mělo střílet. Nemá stát právo bránit své hranice proti vetřelcům se zbraněmi, stejně jako má právo majitel domu bránit svůj dům zbraní?

Střílet do bezbranných lidí asi není možné a také to není nutné. Bezbranným se dá v příchodu zabránit jinými způsoby. Prostě je vracet. Austrálie to tak dělá.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Jak vysvětlíte všechny ty kauzy a papalášské chování?

Přijde mi, že víc než pro blaho Pražanů pracujete pro vlastní blaho, že plýtváte penězi nás všech a chováte se jako papaláši. Vždyť v poslední době je to ve vedení Prahy jeden skandál za druhým. A co s tím vy jako primátor děláte? A vůbec nemyslíte, že jste snad nejméně výrazný primátor Prahy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zvýšit opět daně, aby bylo na zbraně? Konečná k tomu, co se plánuje

4:40 Zvýšit opět daně, aby bylo na zbraně? Konečná k tomu, co se plánuje

„V této zemi musejí rozhodnutí opět vycházet z vůle občanů. Nikoli z vůle štábu NATO, z nápadů Ursul…