Jak jste vnímal události kolem oslav pětadvacátého výročí 17. listopadu 1989, které se změnily v obrovské pražské protizemanovské hnutí?
Vnímal jsem je prizmatem práce v ateliéru, kde jsem dokončoval svůj poslední letošní obraz.
Byl jste jeden z kandidátů na prezidenta. Karel Schwarzenberg díky svým sympatizantům bojoval o post s grafikou Sex Pistols, tedy v překladu „č....ů". Nyní je prezident Miloš Zeman kritizován kvůli části překladu Pussy Riot, kdy zmínil slovo „k...y". Co si o politickém sprosťáctví v těchto souvislostech myslíte?
V těchto souvislostech si myslím, že někteří politici a pracovníci médií trpí obsedantní koprolálií. (Opakované nutkání respektive sklon k používání výrazů označovaných též jako fekální řeč neboli fekální výroky.)
Na jaké úrovni mohou podle vás politici mluvit jako kanál a na jaké již ne?
Je pravda, že úroveň většiny televizních kanálů v posledních letech značně poklesla. A třeba jako Šlágr TV by politik raději neměl mluvit nikdy.
Jak na vás působí skupina Pussy Riot? Jsou to opravdu politické vězenkyně a disidentky jako třeba Nelson Mandela či Vladimír Bukovský anebo jen holky, které provokují...
Působí na mne stále více jako zajímavý marketingový projekt. Věčná škoda, že se zmrzlými kuřaty nepřišel už třeba Solženicyn.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský