Evropská unie rozšíří o 19 osob a devět organizací svůj seznam, na které uvalí sankce proti Rusku. Pomůže to něčemu?
Nejsem ekonomka, abych dokázala přesně a spolehlivě odhadnout celý možný rozsah následků všech postupně uplatňovaných sankcí Evropské unie na Rusko. Nicméně podle mého názoru je jejich další stupňování nesmyslné, jak potvrzuje dosavadní vývoj, tak nevede ke změně politiky Ruské federace. Rusko je důležitou součástí Evropy. Ve vedení státu má průkazně rozvážné politiky a není rozumné s touto rozsáhlou zemí jednat jako s cizorodým organizmem. V konečném důsledku, a jako bumerang, další sankce poškodí podstatnou měrou i ekonomiku evropských států. Někteří jejich představitelé si to již uvědomují.
V odpovědi pro čtenáře Parlamentních listů jste uvedla, že v ukrajinském dramatu je hlavním producentem USA a v koprodukci se podílí vlády států Evropské unie spolu s nezbytnou aliancí NATO. Patří sankce i k jejich dílu podle vás?
Dnes je pro reálně a nezaujatě myslící samozřejmé a logické, že nebýt základního impulzu k „ukrajinskému dramatu“ ze Spojených států, nedostaly se k moci s fašizujícími názory politické síly podporující nacionalismus a brutální násilí v občanské válce. Nedošlo by k hrubé devastaci jihovýchodní Ukrajiny s migrací miliónů tamních obyvatel a nemusela by být ani řešena otázka o uspořádání Krymu.
Kdo dal impulz k zahájení celého procesu? Naše veřejnoprávní média ani slovem nezmínila to, co jen mimoděk před časem přiznala Victoria Nulandová, poradkyně amerického ministra zahraničí pro záležitosti Evropy, že již počínaje rokem 1991 investoval Washington do Ukrajiny pět miliard dolarů. Říkalo se tomu pomoc rozvoji demokracie v zemi. Výsledek této pomoci je zřejmý.
V rozhovoru pro stanici CNN 3. února prezident USA Barack Obama otevřeně přiznal to, o čem se oficiálně nepsalo, že kyjevský Majdan byl v americké režii s evropským hereckým obsazením. Z tohoto faktu je již dnes možné pro mnohé, kteří dříve neměli možnost sledovat objektivní zpravodajství, snadno odvodit i odpověď na další otázky spojené s konfliktem na Ukrajině. A také je zřejmé, odkud se objevují požadavky na další sankce.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Zuzana Koulová