Generální ředitel České televize Petr Dvořák přišel s tvrzením nepodloženým žádnými konkrétními čísly, že ČT24 je dnes druhý a občas i první nejsledovanější kanál. A spojil to s tím, že České televizi docházejí peníze a že buď se budou muset zvýšit koncesionářské poplatky, nebo televize omezí to, co dělá. Jak jeho nátlak v této mimořádné situaci vnímáte, i s ohledem na to, jak byla Česká televize dlouhodobě kritizována za nehospodárnost za tichého přihlížení členů Rady ČT?
Požadavek pana generálního na zvýšení koncesionářských poplatků je prostě nehoráznost nejvyššího řádu. Doporučila bych mu, aby si spolu se Zdeňkem Svěrákem zpíval „nemít prachy, nevadí...“, což vnucoval minulý týden národu prostřednictvím obrazovky České televize.
A pokud je opravdu manažer, o čemž já osobně silně pochybuji, tak aby začal přemýšlet o úsporách v organizaci, kterou řídí, místo vydírání občanů, kteří mají momentálně problémy i s holým živobytím. Divím se, že ještě nepadl návrh na jeho odvolání. Ale co chtít po Radě ČT, která léta mlčela k rozkrádání majetku nás všech.
V čem lze vidět tu rychlou mobilizaci a vysokou kvalitu vysílání ČT24, jak o ní Petr Dvořák hovoří? Tedy mimo vysílání nejrůznějších a hodně frekventovaných tiskových konferencí, což je standardní činnost, stejně jako následné komentáře politiků a odborníků, kteří mají k pandemii koronaviru co říct. A samozřejmě mimo informace z krajů, protože síť zpravodajů má Česká televize vybudovanou a placenou ze šesti miliard koncesionářských poplatků ročně. Dá se na vysílání ČT24 najít něco mimořádného?
Vysílání ČT24 je stejně nekvalitní a zbytečné, jako bylo před korona krizi. Opakování starých zpráv, keců a rozhovorů, které zajímají jen malé procento populace. Podobný kanál je možná přínosný ve Spojených státech, kde není jedno časové pásmo, ale pro naši zemi je v této podobě naprostý nesmysl. Právě proto, aby zdůvodnili svůj smysl, snaží se vysílání zahustit naprostými malichernostmi a pitominami.
Když odhlédneme od toho, že ČT dělá jen to, co jí ukládá zákon a na co inkasuje tučné výpalné od koncesionářů, jak si počíná z hlediska nestrannosti? Zůstává i v této dramatické situaci tou „kalouskovskou“ televizí, jak je kritiky často vnímána a jak to také potvrdila analýza Centra pro mediální studia Univerzity Karlovy, kterou si nechala zpracovat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, nebo se snaží o objektivní zpravodajství?
Zůstává nejen „kalouskovskou“ televizí, ale stále více protiruskou a protičínskou, jako bychom vedli válku s těmito zeměmi, a ne s pandemii koronaviru. Někdy se už musím zcela nahlas smát, že ani v této době se nepřestalo politikařit.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Jiří Hroník