Roman Joch bouchl do stolu: Aby si dvanáctileté dítě řeklo, že chce být opačného pohlaví a společnost to musí respektovat?! To je psychický problém, ne právo

16.12.2018 11:15 | Zprávy

ROZHOVOR „Když se maminka rozhodne zůstat s dětmi doma delší dobu, nebo mít dokonce více dětí, tak je jasné, že jde o překážku, aby ženy a muži měli stejné platy. Musíme si vybrat. Chceme mít více dětí, nebo více bezdětných, mladých žen, které budou mít vysoké platy?“ ptá se Romach Joch, publicista a politik. Rok 2018 vidí z pohledu České republiky jako důležitý, protože civilizační témata týkající se manželství, adopce dětí a další, která jsou v západní společnosti řešena už léta, dorazila i do Čech.

Roman Joch bouchl do stolu: Aby si dvanáctileté dítě řeklo, že chce být opačného pohlaví a společnost to musí respektovat?! To je psychický problém, ne právo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Joch

Jaký byl rok 2018 z pohledu manželství a podobně? Ať už jde o sňatky homosexuálů, adopci dětí a tak dále? Zdá se, že letos se diskuze kolem těchto témat rozšířila, byl tedy rok 2018 podstatný?

Možná u nás v České republice, s tím bych souhlasil. Jedná se o několik zásadních návrhů. Jedním je ten, který jste zmínila, takzvané manželství osob stejného pohlaví. Jsou zde i další iniciativy, jakou byla Istanbulská úmluva, která vyvolala zásadní diskuzi. Týká se civilizačního pohledu na naši společnost. Pak to byl onen mezinárodní pakt o migraci, pakt OSN, který Česká republika stejně jako mnohé další evropské i mimoevropské země nakonec odmítly.

Takže tato otázka migračního paktu je vyřešena a o otázce Istanbulské úmluvy a případného manželství osob stejného pohlaví se bude ještě politicky jednat a samozřejmě také hlasovat. V České republice můžeme říci, že se nám najednou nashromáždily tři zásadní nejenom politické, ale přímo civilizační témata. O tom, jakou jsme civilizací, a jakou chceme být. Ale neřekl bych, že byl rok 2018 přelomový v rámci celé západní společnosti. V rámci celé západní společnosti jsou tyto otázky řešeny již nějakou řádku let. Dorazily v roce 2018 právě do České republiky.

Jak nám to tedy zatím jde vzhledem k tomu, že tyto věci řešíme nyní, když k nám dorazily? Jsme dostatečně nestranní a objektivní a dokážou je politici posoudit? Věnují se tomuto tématu, nebo ho berou jako okrajové téma?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Proč se scházíte s podezřelými lidmi?

Jestli jste si chtěl jen ověřit, jestli GIBS věc řešila, proč jste se nezeptal přímo někoho z GIPS nebo policie? Jste přeci ministr vnitra. Podle mě tak netvrdíte pravdu a něco tu smrdí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omezování svobody slova by mělo být trestné. Ivan David vysvětlil jak

14:25 Omezování svobody slova by mělo být trestné. Ivan David vysvětlil jak

Europoslanec Ivan David na mítinku SPD v Brně hovořil o potřebě stíhání skutků, které omezují občans…