Ubylo krádeží a znásilnění? Petr Bystroň předkládá zcela opačná čísla z Německa. A přidává zprávy o imigrantech, které hlavní mediální proud nepustí

15.04.2019 18:09 | Zprávy

ROZHOVOR „Budeme slavit další vítězství,“ věří v příznivý výsledek v blížících se volbách do Evropského parlamentu zahraničněpolitický mluvčí frakce AfD a jediný Čech v Bundestagu Petr Bystroň. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmínil kampaň proti AfD a promluvil i o německých médiích. Vrátil se k loňské vraždě v Chemnitzu a vyjádřil se také k tomu, proč Iráčan, který je z ní podezřelý, nebyl už před tímto činem vzhledem k pestrému trestnímu rejstříku z Německa deportován. Reagoval i na slova německého ministra Seehofera, který uvedl, že Německo patří mezi nejbezpečnější země světa.

Ubylo krádeží a znásilnění? Petr Bystroň předkládá zcela opačná čísla z Německa. A přidává zprávy o imigrantech, které hlavní mediální proud nepustí
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Bystroň na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

Za pár týdnů tady máme volby do Evropského parlamentu. Podle nálady v Německu, jak myslíte, že dopadnou jak pro Německo, tak i pro ostatní unijní státy?

Obecně pozorujeme dlouhodobý trend ve všech evropských státech – strany starého typu, které zde vládly od konce druhé světové války, se za posledních dvacet let vmanévrovaly do bezvýchodné situace. Mermomocí se snaží protlačit unifikaci bývalého Evropského společenství. Přes hlavy obyvatelstva svých zemí prosazují zrušení národních států a jejich nahrazení mnohonárodnostní celoevropskou Unií. S tímto procesem jsou spojené procesy, které mají negativní dopad na občany jednotlivých zemí. Tím vyvolané krizové situace vedou k napjaté situaci a nespokojenosti obyvatelstva. Nejvíce patrné je to ve Francii, kde již několik týdnů demonstrují desetitisíce občanů proti vládě, nebo ve Velké Británii, kde se občané v referendu rozhodli dokonce Evropskou unii opustit.

Ve volbách na všech úrovních se to odráží tak, že občané volí strany nového typu, jako jsou AfD v Německu, FPO v Rakousku nebo Lega v Itálii. Tak tomu bude i ve volbách do Evropského parlamentu. Budeme slavit další vítězství.

Vy jste byl zhruba před dvěma týdny v Itálii, kde jste se setkal s koordinátorem zahraničněpolitického výboru strany Lega. Týden na to se konala tisková konference o oficiální spolupráci mezi AfD a Legou v příštím Evropském parlamentu. Poté jste se sešel s bývalým poradcem amerického prezidenta Donalda Trumpa. Co bude výsledkem tohoto jednání?

S kolegy z Lega se setkávám pravidelně. Naším hlavním cílem je zastavení ilegální migrace z Afriky přes Středozemní moře. Pašování migrantů provozují zejména NGO (neziskové organizace) se sídlem v Německu. Za AfD jsem podal trestní oznámení na všech sedm německých NGO, aby byly trestně stíhány. Italové zase uzavřeli přístavy. Efekty se dostavily okamžitě. Počet migrantů klesl, stejně tak jako počet mrtvých ve Středozemním moři, kteří se utopili při pokusu dostat se do Evropy. Jak je vidět, jsme velmi úspěšní.

Co se rozhovorů se Stevem Bannonem týče, tak je to určitě velmi silná a zajímavá osobnost s velmi cennými zkušenostmi. Určitě nadále zůstaneme v kontaktu a spolupráci prohloubíme. Detaily zatím nechci zveřejňovat. Nechte se překvapit.

Zmínil jste problémy s migranty i demonstrace, které se už řadu týdnů odehrávají ve Francii. Jak se podle vás promítnou do výsledku voleb?

Tyto krátkodobé negativní následky špatné politiky vládnoucích starých stran ještě posílí ten výše popsaný dlouhodobý trend – naše strany posílí. Macron ztratí. A Salvini v Itálii, kde lidé vidí, že on plní, co slíbil a jeho politika má efekt, dále posílí.

Dobře, ale co na to analytici establishmentu? Určitě by se nevzdali bez boje. Jak tyto strany reagují?

Samozřejmě. Establishment se brání všemi prostředky, které má k dispozici. Jejich hlavním nástrojem je manipulace veřejného mínění za pomoci masových médií, které jsou pod jejich vlivem. Jejich taktikou je překrucování faktů a ostrakizace. Aktuálně se to názorně demonstruje na dvou příkladech: Masová média očerňují italskou vládu Cinque Stelle a Legy za to, že má Itálie vysoký deficit. Jenže ten deficit je už několik let starý – vyrobili ho politici úplně jiných stran.

Ještě horší je to s aktuální mediální kampaní proti AfD, ve které se hned pět médií v pěti různých zemích synchronně jalo šířit fake news o tom, že AfD je údajně řízena z Kremlu. To si musíte představit: V Německu, v Itálii, v Rakousku, Anglii a Rusku vyšly ve stejnou dobu články se stejnou pomluvou. Je to koordinovaná akce.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To už rovnou mohli chválit soudruha prezidenta.“ Vyoral a angažovaná otázka z AZ kvízu

16:32 „To už rovnou mohli chválit soudruha prezidenta.“ Vyoral a angažovaná otázka z AZ kvízu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA - Komentátor se věnoval „moderní“ otázce v populární soutěži AZ kví…