Co říkáte silvestrovským událostem v Kolíně nad Rýnem a dalších německých i evropských městech?
Silvestrovské události posloužily jako lakmusový papírek. Bývalí dobří žáci chemie si pamatují, že ten se zabarví do červena ve styku s kyselinou a do modra ve styku se zásadou. Muslimové, pokud se dostávají do styku s jakýmkoli jiným živlem slabším nežli oni, se projevují tak jako v noci na 1. ledna v Německu.
Co říkáte reakcím německých politiků?
Němečtí politici reagovali samozřejmě různě. Škála šla jako obvykle od jednoho extrému k druhému.
O Německu jsem uveřejnil článek „Ta nová turecko-germánská rasa uspěje tam, kde ta čistě germánská neuspěla: ovládne Evropu“. Těm, kteří se k němu nedostanou, připomenu, že vedle levicových zastánců multikulturalismu a vedle kapitalistů, potřebujících levnou pracovní sílu a stále více konzumentů, mohou svou roli hrát i určité skupiny německých nacionalistů. Těch, kteří se poučili ze dvou prohraných válek a pro které Evropská unie představuje ten nejlepší prostředek k co největší moci Německa. A spolupráce s muslimským světem, především s Tureckem, je dalším prostředkem k tomuto cíli. Dobří žáci dějepisu si pamatují, že jednou z hlavních příčin první světové války byly obavy dohodových mocností před německým pronikáním na Blízký východ v rámci budování železnice Berlín–Bagdád.
Ale i když Angela Merkel vede Křesťansko-demokratickou stranu, mezi jejími představiteli se nachází též mnoho odporu vůči její politice neomezeného přistěhovalectví. To platí obzvlášť o bavorské větvi strany zvané Křesťansko-sociální unie.
Co se týče sexuálních útoků uprchlíků v Německu, publicista Jan Petránek řekl, že útoky na ženy jsou hluboko v mentalitě migrantů a uprchlíci mají hodnoty neslučitelné s našimi. Co o tom soudíte?
Plně sdílím názor Jana Petránka. Neříkám ovšem, že je tomu tak na sto procent u každého, kdo se narodil v muslimské rodině a byl jako muslim vychován. Zdá se mi ale nesporné, že hodnoty islámského světa jsou zásadně neslučitelné s hodnotami našeho světa.
Co říkáte výsledku francouzských voleb a tomu, jak dopadla Národní fronta? Jaká je nyní ve Francii situace?
V oblastních volbách 6. a 13. prosince 2015 francouzská Národní fronta získala 27 procent hlasů – více než kdykoli předtím. Francouzi se přece jenom začínají probouzet. To, že Národní fronta nakonec nezískala vedení žádného Oblastního výboru, ukazuje, že mezi neomarxisty Socialistické strany a liberály Republikánské strany je více společných zájmů nežli rozporů.
Jaké mají společné zájmy?
V obou stranách je mnoho těch, kteří jsou proti pokračování národní identity. A mnohým kapitalistům se Socialistická strana může jevit jako ta, která nejlépe slouží jejich zájmům. V roce 1981 François Mitterand vedl svou volební kampaň ve jménu „rupture avec le capitalisme“ (odtrhnutí se od kapitalismu). Ale kapitalismu se nikdy nedařilo ve Francii tak dobře jako těch čtrnáct let, kdy François Mitterand byl prezidentem.
Jak vypadá Francie z hlediska bezpečnosti? Jsou tam místa, kam si bílý Francouz netroufne? A chodí policisté se samopaly? Bojíte se o bezpečnost?
Po masakru sto třiceti osob 13. listopadu 2015 se samozřejmě nikdo ve Francii bezpečně cítit nemůže. Policistů a vojáků se samopaly, hlídkujících na různých místech, je vidět dost. A samozřejmě je mnoho míst, kam je lepší nechodit.
Na serveru EUrabia.cz jsem 6. listopadu 2014 uveřejnil článek „Islám je ve své podstatě úsilím o světovládu“, ve kterém vypravuji, jak byl jeden z mých synů zbit třemi Araby v nemocnici, kde pracuje jako internista. Jak reagovali francouzští policisté, se mi zdá dost typické pro zdejší situaci.
Ale Francouzi přece jenom začínají reagovat. V neděli 7. února jsem se účastnil shromáždění v Rungis u Paříže, organizovaného hnutím Résistance républicaine (Republikánský odboj) ve spolupráci s celoevropským hnutím Pegida. Říkali tam, že v Praze se akce předchozího dne zúčastnilo 15 000 osob. Mluvili též o sobotní demonstraci v Calais. Generál Christian Piquemal, bývalý velitel cizinecké legie, tam byl zatčen a pak držen 48 hodin ve vazbě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík