Máme nadstandardní vztahy s Tchaj-wanem, předsedkyně Sněmovny má dokonce od tamní vlády medaili. Ale továrna na čipy bude stát v Německu. Podle Markéty Pekarové Adamové je to pro nás výhra, prý se na tomto projektu budeme „podílet“. Také se vám zdá, že tato politička má nějaké podivné definice slova výhra?
Bohužel nejen eurosoudružka Pekarová Adamová, ale značná část nejen naší politické reprezentace má „podivné“ definice u řady slov. Často si protiřečí, popírají sami sebe z dřívějška, nezřídka bezostyšně lžou. Nejde v zásadě o nic jiného než onen pověstný orwellovský doublethink – tedy podvojné myšlení – říznuté korektně pokryteckým newspeakem. Zdá se, že pro ČR opět bylo zcela k ničemu patolízalství některých našich představitelů vůči USA v otázce Tchaj-wanu, které vyvrcholilo několika vzájemnými návštěvami a směšně patologickým prohlášením se Miloše Vystrčila za Tchajwance. Ostatně podobně dopadne naše země i v otázce Ukrajiny, kdy nám jsou slibovány, nebo naše elity si na oko slibují kde co, a ono nakonec prd. Jakkoliv ze sebe – a bohužel i z nás – dělají užitečné idioty a jsou papežštější než Bergoglio.
Pak tu máme rozjíždějící se kauzu ústavního soudce Fremra. Mají k Ústavnímu soudu být jmenováni lidé s komunistickou minulostí, když to není (nebo by po 30 letech alespoň nemělo) nutné? A není kauza Fremra až podezřele ideální? Nemohl nám být „předhozen“, aby se moc nehledělo na jiné, s Pavlovým okolím mnohem spřízněnější kandidáty?
Myslím, že by neměli. Ačkoliv ve světle uvědomění si, co za kontroverzní případy už jsme zažili a zažíváme. On i bývalý předseda Ústavního soudu Rychetský v sobě ke konci mandátu nezapřel své bolševické kořeny a smýšlení. Ať už umožněním stvoření Pětidemolice a defacto dopomocí jí ke kormidlu či řadou výroků rozporujících svobodu jedince, svobodu slova atd. Ani nemluvě pak o Hradu, kde aktuálně sedí Kolářova marioneta s historií kariérního komunisty v silových složkách socialistické republiky nyní rektálně alpinistická zejména vůči USA. Ještě bych zmínil bonmot jednoho mého kamaráda: Všichni volíme komunisty, jen každý v jiné straně.
Co se kauzy Fremr týká, může na vaší myšlence být mnohé pravdivé. Nešlo by o první ani poslední případ takzvaného „vrtění psem“. Jak jsem zaznamenal v deníku Echo24 nebo ve vašem komentáři, tak Fremr mohl být teoreticky předhozen, aby uniklo pozornosti jmenování Kateřiny Ronovské. Ta měla spolupracovat se sponzory kampaně Petra Pavla a několik let působila ve správní radě Nadace Independent Press vlastnící většinový podíl v levicovém pamfletu Deník N. „Ronovská je zmíněna již v zakládací listině nadace z roku 2020, zdůraznil server Borovan. Pochybnosti může budit fakt, že prezident Petr Pavel zasedal v redakční radě Deníku N,“ napsalo Echo24. Takže tak trochu „jánabráchysmus“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Karel Šebesta