„Obce tak mohou do plánu zahrnout aktuální požadavky a potřeby svých občanů,“ říká náměstek primátora Petr Podhola s tím, že obce mají povinnost sociální služby buďto zajišťovat, nebo alespoň poskytnout základní informace a přehled o těchto službách v nejbližším okolí.
Město také v nedávné době uspořádalo, spolu se zástupci Krajského úřadu Jihočeského kraje, informační setkání. To mělo ozřejmit průběh plánování a představit komplexní nabídku sociálních služeb ve městě a jeho okolí. „Bohužel jsme ale zaznamenali, že starostové mají jen minimální zájem a komunikace s nimi je v tomto ohledu opravdu špatná. Chápeme, že obce řeší řadu místních problémů, které považují za důležitější, přesto ale chceme, aby dokázali svým občanům v případě potřeby pomoci a na dané služby je alespoň odkázat. Zapojením se do plánování mohou zároveň hájit zájmy místních lidí,“ komentuje průběh setkání koordinátorka Šárka Kovárnová. Každoročně město vydává strukturovanou brožurku s kontakty a aktuálními informacemi ze sociální oblasti, kterou vždy zasílá i starostům a zdarma je k vyzvednutí na odboru sociálních věcí.
Rozvojový plán sociálních služeb je spolufinancován z Evropské unie, Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: c-budejovice.cz