V každé waldorfské škole je součástí vzdělávacího plánu 3. a 4. ročníku epocha Ze zrna chléb. Žáci se seznamují s tím, jak velká práce, píle a vůle stojí za tím, než se k nám domů dostane na stůl chléb. Poznávají základní druhy obilí. Jednotlivé klasy žáci zkoumají, počítají, kolik zrnek je v jednom klasu, ochutnávají, vaří, pečou. Seznamují se s nářadím a stroji, které jsou potřeba k obdělání pole. Vše je krásně doplněno písněmi s touto tematikou.
Letošní třetí třída měla veliké štěstí. Políčko, na kterém žáci pracovali, jim poskytlo Muzeum Cheb na statku v Milíkově. Velice jim za tuto možnost děkujeme. Prostředí je tam přímo kouzelné. Teď budeme s dětmi čekat a doufat, že zrníčku se bude dařit dobře a že v létě sklidíme dost zrn na mouku. Ale to nás bude čekat až ve čtvrté třídě.
Minulé třídy spolupracovaly také s Chlebáky, kterým také velice děkujeme. Především panu Liborovi Matouškovi. Chleba z jejich pece je výtečný a pro děti je to nezapomenutelný zážitek. V dnešní zrychlené přetechnizované době je obzvlášť důležité ukázat dětem, že na dobré věci si musíme počkat a že bez práce nejsou koláče, nebo v našem případě chléb.
Ještě jednou děkujeme Muzeu Cheb a Chlebákům, že nám s tímto projektem pomáhají.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV