„Pod omlazené keře zaměstnanci technických služeb ihned přisypávají mulčovací materiál, který získávají přímo na místě štěpkováním ořezaných větví. Souběžně s ořezy se také kácejí dřeviny, které jsou suché, nemocné nebo v tak špatném stavu, že by jejich pád mohl způsobit závažné škody nejen na majetku, ale také například na lidském zdraví,“ uvedl ředitel TS a.s. Jaromír Kohut s tím, že pařezy po vykácených stromech budou začátkem jara vyfrézovány a vzniklá volná plocha bude zatravněna.
„Stromy určené ke kácení posuzují a označují zkušení pracovníci odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu, kteří jsou specialisty ve svém oboru a dovedou přesně posoudit zdravotního stav konkrétního stromu, zejména jeho napadení různými chorobami, jejichž projevy nejsou na první pohled vždy zjevné,“ potvrdil vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Jaroslav Zezula s tím, že závažným problémem místních stromů je zejména známé jmelí bílé.
Většina vykácených stromů bude nahrazena novou výsadbou.
Pozn.:
Zaměstnanci technických služeb si zimní údržby zatím moc neužili. Nejvíce práce s odklízením sněhu měli letos v pátek 13. ledna, kdy do ulic vyjely všechny sypače i traktory s radlicemi. V průběhu víkendu pak spotřebovali na údržbu komunikací celkem 88 tun posypové soli a 31 tun strusky. Sníh z autobusových zastávek, schodišť a plochy u přechodů pro chodce zaměstnanci technických služeb odklízeli ručně.
MM F-M, Jana Matějíková
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: frydekmistek.cz