Vytvoření strategických dokumentů města přišlo na necelé 3 miliony korun, přičemž dotace z EU a státního rozpočtu byla 2,6 mil. korun.
- Celkové způsobilé výdaje: 2,7 mil. Kč
- Výše dotace 95 % (EU + SR): 2,6 mil. Kč
- Spoluúčast města 5 %: 130 tis. Kč
- Termín realizace projektu: 1. 4. 2020 – 31. 3. 2022
„Nový strategický plán určuje směr rozvoje města až do roku 2030. Intenzivně se připravoval v roce 2021 a jeho nedílnou součástí je také dvouletý akční plán města. Požadavky na investice do rozvoje města a na jejich rozpočet nejsou malé, proto se město bude snažit na ně získávat i cizí zdroje, a to zejména formou dotací z Evropské unie. Teprve letos na jaře by měla Evropská komise schvalovat nové operační programy pro Programové období EU 2021-2027, poté budou ministerstva vyhlašovat výzvy pro předkládání žádostí o dotace,“ říká náměstek Petr Roubíček a připomíná, že investice na rok 2022 jsou dané a nebude jich málo. „Vzhledem k tomu, že letošní rok je zároveň rokem volebním, bude záležet i na nové reprezentaci města, zda bude v plánovaných investicích na další roky 2023 a 2024 a jejich přípravě pokračovat nebo zda upřednostní jiné.“
Vznik nového strategického plánu nepříznivě ovlivňovala epidemiologická situace v České republice. „Pandemie posunula zahájení prací o několik měsíců a vyžádala si jednání v online prostoru. Stejně muselo probíhat také dotazníkové šetření, které se rozšířilo také do měsíčníku a na městský web,“ říká náměstek Roubíček, jenž je také garantem projektu.
Navzdory všem těžkostem se původní harmonogram prodloužil jen nepatrně. „Vliv na zpoždění mělo i posuzování vlivu na životní prostředí (SEA),“ dodává náměstek, který zároveň děkuje za spolupráci členům zastupitelstva města napříč politickým spektrem, členům řídicího výboru, pracovních skupin, zpracovatelům a samozřejmě i občanům, kteří se aktivně zapojili do přípravy důležitého dokumentu, ať už formou dotazníkového šetření nebo v rámci představení a projednání strategického plánu.
Analytickou část strategického plánu připravovaly čtyři pracovní skupiny složené z odborníků-zaměstnanců jabloneckého magistrátu, členů vedení města a významných organizací z oblasti veřejného, soukromého i neziskového sektoru.
Projekt Zlepšení strategického řízení a plánování udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV