Karlovy Vary: Město testuje rozšířený inteligentní monitoring nádob na separovaný odpad

21.02.2025 7:33 | Tisková zpráva

V Karlových Varech probíhá pilotní projekt vzdáleného inteligentního monitoringu naplněnosti nádob na separaci. Jedenáct kontejnerů na papír a plasty na šesti stanovištích ve městě (Fibichova, Krále Jiřího, Slavie, Mattoniho nábřeží, nábřeží Jana Palacha na Čertově ostrově, náměstí Dr. Horákové) bylo vybaveno senzory.

Karlovy Vary: Město testuje rozšířený inteligentní monitoring nádob na separovaný odpad
Foto: Hana Čechová
Popisek: Karlovy Vary, pohled na město z výšky

Data z nich umožňují městu efektivněji plánovat a kontrolovat svoz odpadu. Uživatelům pak poskytují okamžitou informaci o volné kapacitě jednotlivých nádob. Do budoucna chce město síť inteligentních odpadových nádob rozšiřovat. 

„Chceme tím do budoucna předejít situacím, kdy člověk dorazí k odpadové nádobě na tříděný odpad a zjistí, že je zaplněná. U těch testovacích nádob si může jejich naplněnost ověřit a případně počkat, až budou vyvezené. Do budoucna bude moci také zjistit, jestli třeba v sousední ulici není nádoba prázdnější. Město ale především díky monitoringu kontejnerů získá údaje o tom, jak a kdy se na kterém místě nádoby plní, a operativně reagovat, nebo z dlouhodobého hlediska svoz optimalizovat,“ komentuje hlavní přínosy projektu první náměstek primátorky města Martin Dušek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Proč chcete vystoupit z NATO?

Když nás chcete chránit před válkou, tak proč jste pro naše vystoupení z NATO? Nemyslíte, že nebýt NATO, dost možná bysme byli ve stejné situaci jako Ukrajina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Rekonstrukce Technikova pavilonu na informační centrum byla předána zhotoviteli

11:17 Liberec: Rekonstrukce Technikova pavilonu na informační centrum byla předána zhotoviteli

Odbor strategického rozvoje a dotací libereckého magistrátu předal dne 26. 3. 2025 staveniště objekt…