Cílem projektu je modernizace chladící technologie, která povede ke zmenšení objemu skladovaného čpavku, eliminaci rizika možné ekologické havárie a snížení provozních nákladů z hlediska spotřeby energie. V souvislosti s výměnou chladícího potrubí pod kluzištěm je v rámci projektu budována také nová ledová plocha a její hrazení včetně střídaček a trestných lavic. Strojovna chlazení se dočká plně automatické technologie a rovněž nového střešního pláště.
„V tuto chvíli jsou již nové technologické rozvody nainstalovány, odzkoušeny a zabetonovány chladící deskou. Práce nyní pokračují kompletací strojovny chlazení, do které byly nedávno umístěny nové kompresorové jednotky a nyní se zde montují armatury a měřidla s regulací. Během příštího týdne má proběhnout pokládka pryžových podlah a montáž mantinelů, střídaček i trestných lavic. Po úklidu stavbou dotčených prostor bude systém opět napuštěn čpavkem a kolem 25. srpna by se měl spustit zkušební provoz chlazení,“ popsal průběh rekonstrukce Bohuslav Hruškovský z odboru rozvoje města. „Po spuštění systému bude ještě nějakou dobu trvat výroba ledu, ale už začátkem září by mohli na stadionu opět začít trénovat hokejisté. Veřejnost bude moci chodit bruslit nejspíš od října či listopadu,“ doplnil ředitel Správy sportovišť města Kopřivnice Milan Gilar.
Náklady projektu přesahují 28 milionů korun, přičemž téměř 21 milionů pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí. Modernizace chlazení je první etapou postupné rekonstrukce zimního stadionu a dle starosty Miroslava Kopečného se radnice snaží hledat finanční zdroje na další úpravy. Pravděpodobně již v září bude městské zastupitelstvo jednat o vyčlenění dalších prostředků na výměnu sedaček, řešení vstupního vestibulu a šaten pro veřejnost.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV