„Osobně se chci podívat, v jakém prostředí a na jaké úrovni liberecké herny fungují, protože jedním z cílů nové vyhlášky bude kultivovat jejich prostředí. Naším cílem není zavést nulovou toleranci, ale koncentrovat výherní automaty a další hazard do míst s živou hrou, tedy převážně do kasín,“ říká primátor Tibor Batthyány. „Majitelům provozoven hazardu bych touto cestou rád nabídl možnost, aby se ozvali na můj sekretariát, pokud budou mít zájem, abych se v pondělí 13. června podíval právě k nim,“ vyzývá primátor.
Město sice neplánuje celoplošný zákaz hazardních her, ale k určité regulaci heren a kasín podle primátora dojde. „Částečně si ji vyžádá již samotný nový zákon o hazardu, který vstoupí v platnost od roku 2017 a přinese mj. nutnost registrace hráčů,“ poznamenal Tibor Batthyány.
Města a obce navíc s novým zákonem o hazardu získají výhradní pravomoc povolovat na svém území umístění provozoven hazardních her. „Novou vyhláškou proto jasně stanovíme místa, kde může být hazard provozován. Vše budeme konzultovat s městskou policií, která má přehled o rizikových oblastech a o míře kriminality v městských částech a jednotlivých čtvrtích,“ uvedl primátor s tím, že při chystaných návštěvách heren a kasín jej bude doprovázet ředitel Městské policie Liberec Ladislav Krajčík.
V současnosti se na území města Liberce nachází 86 provozoven hazardu, 319 výherních automatů povolených městem a 742 jiných technických herních zařízení povolených Ministerstvem financí. I tato herní zařízení bude od roku 2017 povolovat město. Zdanění hazardu pak bude nově podléhat vyšším sazbám – 35 % z technické hry a 23 % z jiných loterií. Připomeňme, že na odvodech z výherních hracích přístrojů loni přiteklo do městské kasy 76,5 milionu Kč. Dalších 4,3 milionu Kč pak putovalo do rozpočtu města na odvodech z loterií.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV