Na odvoz prken, plotu a dalších věcí dohlížela i městská policie. Náklady spojené s likvidací bude město po dotyčném vymáhat. „Vše jsme odvezli do areálu technických služeb. Tam si může své věci vyzvednout,“ uvedl Ivo Elman, ředitel Technických služeb města.
Postavit na dětské hřiště podobné prvky bez vědomí města nelze. Případ z Heydukovy ulice byl předán přestupkové komisi. „Dětská hřiště procházejí každý rok revizemi, při nichž je možné dohodnout určité úpravy. Konkrétně kolem tohoto hřiště plánujeme postavit oplocení. Nikdo bez svolení však nemůže dělat to, co ho zrovna napadne. Vše musí být v souladu s právními a technickými normami ČSN EN 1176 a 1177 ve znění pozdějších předpisů (certifikát výrobku – prohlášení o shodě výrobku, technický list, montážní návod, návod na provoz a údržbu, označení výrobku a výrobce). Každý instalovaný prvek musí kladně projít odbornou technickou prohlídku nezávislou certifikovanou osobou,“ sdělila Venuše Brunclíková, vedoucí odboru územního rozvoje na MěÚ Litoměřice.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV