„Srdíčko slouží jako denní stacionář pro zdravotně handicapované osoby pouze do 26 let. Rodiče však řeší, co dál. Přece jen jsou okamžiky, kdy si potřebují vyřídit různé záležitosti nebo načerpat síly a nemají, kdo by se jim o blízkého člověka postaral. Cílem odlehčovací služby tedy bude umožnit pečující fyzické osobě nezbytný odpočinek,“ uvedla vedoucí Humlová, podle níž zavedení této služby je i v souladu se Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb Ústeckého kraje.
Druhou oblastí, která by měla být hlouběji rozvinuta, je dechový stacionář. „Tuto službu je třeba uchopit tak, aby co nejlépe sloužila chronicky nemocným dětem, což souvisí s intenzivnějším prováděním zdravotních úkonů, než tomu bylo dosud,“ charakterizovala svou představu vedoucí, která do funkce nastoupila 1. února.
Podle místostarosty mají zmíněné kroky podporu ve vedení města. „Bude však nutno zajistit vícezdrojové financování. Očekáváme od paní ředitelky vlastní iniciativu v získávání finančních prostředků prostřednictvím různých dotačních titulů, což nám dosud chybělo,“ konstatoval Jan Szántó.
Město Litoměřice vynakládá ročně zhruba pět milionů korun na provoz Srdíčka. „Zařízení zahrnuje denní stacionář pro osmnáct zdravotně handicapovaných, dechový stacionář pro patnáct dětí a jesle s celkovou kapacitou dvaceti míst,“ upřesnila vedoucí odboru sociálních služeb a zdravotnictví městského úřadu Renáta Jurková.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: litomerice.cz