Organizátory setkání, jehož obsahem bude hledání sounáležitostí a hranic v pohledu dnešní mladé generace na druhou světovou válku, jsou Studijní centrum Maxe Mannheimera v Dachau (SRN) a Památník Terezín.
Program byl zahájen v prostorách německého partnera projektu, kde se mladí lidé pomocí různých aktivit seznámí mj. s historií bývalého koncentračního tábora Dachau a životními osudy jeho někdejších dvou vězňů, Miroslava Kubíka a Vladimíra Feierabenda. 21. června se pak účastníci přesunou do prostor Památníku Terezín. Zde poznají nejen bývalá represivní zařízení Terezína, ale i oba zmíněné pamětníky. Při společné besedě pak budou moci naslouchat jejich vzpomínání, pokládat otázky a následně diskutovat o různých pohledech na společnou minulost, jež jsou ovlivněny příslušností k určitému národu, mírou vědomostí a vzdělání, ochotou nahlédnout problematiku z perspektivy druhé strany apod.
Projekt nazvaný Gesell SCHAFFT Erinnerung je realizován za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti a ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV