„Na pobyt organizovaný každoročně Litoměřicemi jezdím již několik let. Je krásné vidět, jak nám děti rostou před očima. Poskytuje nám příležitost popovídat si a odreagovat se. Ještě si domů něco přivezeme. Loni jsme zde například vyráběli košíky na bonbóny, které máme dosud vystavené v kuchyni,“ uvedla profesionální pěstounka Danuše Culková z Litoměřic, která vychovala své vlastní tři děti a nyní domov poskytuje i sedmnáctileté Patricii, jedenáctiletému Romanovi a o rok staršímu Tomášovi. Všichni přitom mají zdravotní handicap, o což je výchova náročnější.
Podívat se na způsob, jakým rodiny víkendový pobyt tráví, přijeli v sobotu do Starého Týna i vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renáta Jurková a místostarosta Litoměřic Karel Krejza. „Dá-li rodina domov cizímu dítěti, patří jí za to velké poděkování celé společnosti. O to větší by mělo být, jde-li o dítě zdravotně handicapované,“ vyzdvihl přínos pěstounských rodin místostarosta. S organizátorkou pobytu Sylvou Svobodovou, pracovnicí pro náhradní rodinnou péči Městského úřadu v Litoměřicích, poté diskutoval o legislativních změnách, které jsou v této souvislosti připravovány a mají přinést v praxi řadu pozitivních změn.
Akce pro pěstounské rodiny jsou pořádány městem Litoměřice dvakrát ročně. „Připravujeme je ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Rozmarýn, jehož pracovnice mají s organizací akcí pro děti bohaté zkušenosti,“ upozornila Silvie Svobodová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: litomerice.cz