Potvrdil to náměstek primátora Robin Povšík, který od loňského roku tento projekt připravoval a v pondělí smlouvu o jeho provozu schválila rada města.
„Původním impulsem byly stížnosti držitelů zbrojních průkazů na chybějící pracoviště v Mladé Boleslavi. Vstoupil jsem proto do jednání s krajským ředitelem policie generálem Kučerou o možnosti zřízení detašovaného pracoviště. Výsledkem je, že zřizujeme PolPoint, který lidem umožní elektronickou formou komunikaci s policií,“ uvedl Povšík.
Hlavní výhodou PolPointu je určitá anonymita a minimální lidský kontakt, který zjednodušuje některým oznamovatelům trestných činů jejich ohlášení.
„Pro některé osoby, zvláště ty, které chtějí oznámit třeba domácí násilí nebo jiný násilný trestný čin, je vstup do policejní budovy a kontakt s různými policisty jistou psychologickou bariérou. Tímto způsobem ji pomáháme odstranit a vycházíme tak lidem vstříc,“ dodává náměstek Robin Povšík.
PolPoint v Mladé Boleslavi bude výjimečný právě tím, že má pomáhat i při běžném styku občana s policií. Zatímco v jiných případech slouží hlavně jako místo pro oznamovatele, zde by měl pomoci s komunikací právě v oblasti zbraní a střeliva.
Náměstek Povšík v této souvislosti oceňuje zejména přístup krajského policejního ředitele generála Kučery, který je propagátorem využívání moderních technologií a vyšel žádosti města vstříc.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV