Díky úpravám by se budova mohla otevřít veřejnosti a nabídnout nejen nové výstavní prostory, ale také zázemí institucím ve městě.
„Z historického a kulturního hlediska se jedná o zcela unikátní objekt. Stávající stav interiéru tomu ale bohužel neodpovídá. Vnitřní prostory jsou nevyhovující jak z provozního, tak i estetického hlediska. V případě získání dotace budeme schopni už na konci roku 2022 zahájit proces oprav, jehož výsledkem bude očištění od necitlivých stavebních úprav z minulosti a vytvoření multifunkčních prostor pro realizaci přednášek a výstav pro veřejnost, uvedl starosta Miloš Mička.
Případná rekonstrukce by zároveň představovala pozitivní impulz pro oblast kultury a volnočasových aktivit ve městě. „Nově by zde mohla sídlit Společnost česko-německého porozumění, která dosud měla zázemí v budově muzea.
Spolu s tím by se do budovy Latinské školy mohla přesunout zámecká expozice s názvem Jak se žilo na venkově. Návštěvníci tak budou mít odkaz na tradiční hřebečskou kulturu a tradice na jednom místě. Uvedené přesuny by zároveň pomohly zámku i muzeu. V obou případech bychom návštěvníkům mohli nabídnout větší zázemí a zajímavější prostory pro expozice a putovní výstavy celorepublikového významu,“ vysvětluje vedoucí muzea Monika Marhounová.
Záměr rekonstrukce Latinské školy je součástí koncepce rozvoje kultury v Moravské Třebové, která do budoucna počítá i se vznikem kulturně kreativního centra v areálu bývalé Miltry a rozvojem jednotlivých institucí v oblasti kultury a historie.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV