Tandem se v současné době věnuje podpoře setkávání mládeže, žáků i předškolních dětí, dalšímu vzdělávání odborných i dobrovolných pracovníků s mládeží a navazování nových česko-německých partnerství. Aktuální otázkou je spolupráce na památných místech a občanské vzdělávání.
Vernisáž výstavy se uskutečnila ve středu 10. května za účasti českých i německých představitelů Tandemu, vedení města Plzně i zástupců Plzeňského kraje, rektora Západočeské univerzity Miroslav Holečka a dalších hostů. Plzeňský primátor Martin Zrzavecký se před zahájením výstavy s členy delegace setkal a diskutoval s nimi.
Primátor zdůraznil důležitost vzdělávání jako takového, i nutnost motivovat děti a mládež učit se německý jazyk. „Jsme sousedé, německým firmám se u nás daří, bylo by proto vhodné, aby znalost němčiny získalo co nejvíc mladých lidí,“ řekl. Členové české strany delegace se shodli, že i když se v současné době děti a mládež prioritně věnují angličtině, stoupá v posledních letech počet těch, kteří se učí německý jazyk.
„Tandem má například projekt Němčina nekouše, který si klade za cíl zvýšit zájem o výuku němčiny na českých základních školách. Snažíme se motivovat žáky pátých až devátých tříd k volbě němčiny jako svého druhého cizího jazyka a školit učitele, aby si osvojili metodu jazykové animace,“ uvedl ředitel plzeňského centra Tandem Jan Lontschar.
Koordinační centrum Tandem v Plzni bylo zřízeno v roce 1997 na základě společného prohlášení ministra školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a spolkové ministryně pro rodinu, seniory, ženy a mládež Spolkové republiky Německo. Je organizační součástí rektorátu Západočeské univerzity v Plzni a metodicky je vedeno Odborem pro mládež MŠMT.
Výstavu v mázhauzu radnice si mohou návštěvníci prohlédnout do 31. května 2017.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV