Výsledky regionální i celostátní byly vyhlášeny na konferenci ATIC, která se konala v podkrkonošském Trutnově. Za Sokolov se jí zúčastnil místostarosta Ladislav Sedláček a z Městského domu kultury Kamila Heráková a Andrea Moulisová. „Regionální umístění našeho infocentra je určitě příjemné a jeho služby jsou podle veřejnosti, která se ankety zúčastnila, na úrovni. Setkání v Trutnově bylo ale také o jiných záležitostech,“ uvedl k akci místostarosta Sedláček.
Trutnov se vyrovnal s útlumem textilního průmyslu
Místostarosta si cení i toho, že se našel čas na setkání s trutnovským starostou Ivanem Adamcem (na snímku vlevo vedle místostarosty Sedláčka), který stojí v čele města už třiadvacet let. Došlo na výměnu zkušeností ať už s řízením města, na práci se seniory nebo kulturní aktivity. Trutnov byl městem s významnými podniky v oblasti textilního průmyslu. Ale vzhledem k tomu, že jich v uplynulých letech řada skončila, museli tu řešit problém, jak předejít sociálním otřesům. A podle Ladislava Sedláčka se jim to podařilo. „Trutnov například vždy dbal, aby v něm nebyly sociálně vyloučené lokality. Že by to vytvářelo špatný obraz města,“ podotkl.
Při setkání došlo i na vzpomínání na události z letošního února, kdy patřily Sokolovsko a Trutnovsko mezi první dva uzavřené okresy kvůli pandemii koronaviru. O událostech v zablokovaných regionech vyprávělo společné internetové vysílání připravené Sokolov a Trutnovem. Základní škola Rokycanova v Sokolově se rozhodla originálním způsobem vyjádřit solidaritu nejen pedagogům a školákům, ale všem lidem v okresech postižených izolací, stejně jako tomu bylo na Sokolovsku. V oknech školy se tak objevily nápisy povzbuzující Trutnovsko.
Další východočeskou zastávkou byl sněm Svazu měst a obcí
Cesty na východ Čech využil místostarosta Ladislav Sedláček také k účasti na XVIII. sněmu Svazu měst a obcí ČR, který se tentokrát konal v Hradci Králové. Hlavním úkolem sněmu bylo schválit dokument Priority 2021+, jenž vznikal dlouho za přispění řady odborníků. Jsou v něm zakotveny nejdůležitější úkoly pro příští období. Sněm přinesl i diskusi nad tématem evropské zelené legislativy. Svaz měst a obcí ČR připravil výzvu Parlamentu ČR, ve které nabádá k rozumnému přístupu při zavádění ekologických opatření a k respektování odlišných zeměpisných podmínek a historických zkušeností jednotlivých členských zemí. „Samozřejmě se debatovalo také o současném zdražování energií i stavebních materiálů a o tom, jaký to může mít dopad na investice měst a obcí,“ dodal Sedláček.
Na sněmu zazněl rovněž návrh na prodloužení funkčního období zastupitelstev obcí na 6 let a úpravu volebního systému tak, aby zastupitelstvo obcí bylo složené podle skutečné vůle voličů a byla posílena jeho legitimita.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV