Uherský Brod: Archeologický výzkum přinesl unikátní nález – středověké hračky

23.09.2015 13:01 | Zprávy

Archeologický průzkum započal 27. srpna v souvislosti s výstavbou nového polyfunkčního domu firmy ACM INVESTING, spol. s.r.o. v Uherském Brodě, na křižovatce ulic Komenského a U Sboru.

Uherský Brod: Archeologický výzkum přinesl unikátní nález – středověké hračky
Foto: ub.cz
Popisek: Uherský Brod

„Ve vstupu do suterénu středověkého domu jsme objevili unikátní soubor dětských hraček. Nejzajímavější je velmi zachovaná keramická soška mužské postavy s realisticky vyobrazenou tváří, účesem i oděvem sedícím na osedlaném koni," informoval vedoucí archeologického oddělení Tomáš Chrástek.

„Mimo ni se podařilo objevit soubor skleněných a hliněných kuliček či drobných nádob a miniaturu přeslenu. Tyto předměty sloužily jako dětské hračky," doplnil Tomáš Chrástek, který přiznal, že za nálezem stojí vysokou měrou štěstěna a spolupráce s investorem. „Práce měla být ukončena již 6. září. Jen díky vstřícnosti, otevřenosti, součinnosti a financování prováděného výzkumu investorem této stavby Ctiradem Macháčkem z Uherského Brodu dnes můžeme označit tento nález za unikátní."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Vy jste proti sankcím

Já v nich také nevidím moc žádný přínos - ani pro Ukrajinu. Na druhou stranu, nebylo by horší nedělat nic, když Rusko rozpoutalo válku? Nebo co byste udělal vy, kdybyste byl teď ve vládě? A věříte, že Trump letos válku ukončí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: S novou sezonou dojde k úpravě vstupného na koupaliště Flošna

16:09 Hradec Králové: S novou sezonou dojde k úpravě vstupného na koupaliště Flošna

Snazší a rychlejší vstup do areálu nebo kvalitnější vodu díky lepším filtrům, i tímto Správa nemovit…