Stavební zásahy do sociálního zařízení u jedné ze tříd zahrnovaly výměnu toalet, opravu sprchového koutu, výměnu obkladů a dlažby včetně vyrovnání stěn a podlah. Investice přesáhla 405 tisíc korun. „Řemeslníci ještě ve sprše instalovali lištu pro odtok vody, v umývárně pak kanálek. Nad umyvadly jsou nově zrcadla. Při vstupu jsme pak mysleli na přechodovou lištu,“ doplnila ředitelka Ivona Henrichová s tím, že mateřská škola je v provozu od září roku 1963.
Do další šedesátky tak vstoupila i se zateplením stropů v půdním prostoru minerální vatou, protože v prvním poschodí školky docházelo ke vzniku nadměrné vlhkosti a kondenzaci vodních par. Práce stály téměř 290 tisíc korun.
Proměnou prošly přes letní prázdniny i další budovy vyškovských mateřských a základních škol. Na chodbách a ve třídách byly ovšem slyšet údery kladivy či zvuk vrtaček v menším rozsahu, alespoň co se výše investic týče.
Někde tak pořizovali plynový sporák či kotel nebo kupovali konvektomat, měnili několik oken či nábytek i modernizovali kamerový nebo čipový systém. „Stav našich příspěvkových organizací je na vysoké úrovni. Samozřejmě stále je co vylepšovat. Za stěžejní prázdninové investiční akce platíme každoročně miliony korun, i když ta nejnákladnější skončila ještě na jaře, konkrétně rekonstrukce střechy Základní a mateřské školy Letní pole. Samozřejmě už zároveň debatujeme o investicích, které budou součástí návrhu rozpočtu na rok 2024,“ zmínil vyškovský místostarosta Karel Goldemund.
Investice do MŠ a ZŠ
Základní škola Nádražní pak mimo jiné pokračovala s opravou vodovodního systému, která se týkala druhé poloviny rozvodů v suterénu školy. Průzkum stavu kanalizace odhalil drobné trhliny, bylo proto nezbytné dokončit celou opravu rozvodů vody. Práce vyšly na 845 tisíc korun.
Podstatná byla rovněž instalace závory u horní brány při Základní škole Purkyňova. Příjezdová komunikace je totiž plná aut, která v místě nemají co dělat. Omezit provoz na ní má právě nová závora.
Součástí školy je rovněž sportovní hala, která loni oslavila dvacáté výročí. „Přibývalo v ní ovšem oprav výbojkového osvětlení. Vzhledem k tomu, že práce probíhají ve výškách, bývaly poměrně nákladné. S ohledem na stáří jsme zároveň problematicky sháněli potřebné náhradní díly. V průběhu léta tak došlo k osazení nových 28 kusů LED svítidel,“ informoval ředitel základní školy Luděk Höfer. Od výměny si slibuje úsporu při provozu i za méně časté opravy. Práce přesáhly 230 tisíc korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV