Setkání moderovala Zdena Hamousová, předsedkyně pracovní skupiny Edukace pro Světové dědictví UNESCO. Zúčastnilo se jej 17 zástupců mateřských a základních škol a 6 členů pracovní skupiny. Učitelům při něm byly představeny tři vzdělávací projekty. .
První, tematicky zaměřený a zpracovaný pro žáky mateřských škol a předškolních zařízení, se jmenuje Tajemná cesta za zeleným pokladem. Poznávací hru v pilotním programu vyzkoušela v loňském roce MŠ O. Březiny. Součástí vzdělávacího projektu jsou podklady, výukové a pracovní listy pro řadu činností.
Druhý edukační projekt je tematicky zaměřený a zpracovaný pro žáky druhého stupně základních škol. Jmenuje se Poznej chmelařské dědictví města Žatec. Tematický výukový plán byl zpracován zástupci ZŠ Petra Bezruče. Podklady je možné využít v několika vyučovacích předmětech a obsahují prezentace, které mohou učitelé využít při výkladu, pracovní listy pro různé předměty nebo online hry. Žáci sami vytváří animační klipy s chmelařskou tematikou. Zajímavé bylo představení a prezentace výrobků pořízených na 3D tiskárně s motivy chmelových hlávek.
Třetí projekt, který bude zaměřený na žáky prvního stupně základních škol, se zatím připravuje a bude dokončen na konci června. K jeho představení dojde na podzimním workshopu.
Zástupci mateřských škol si z tvůrčího odpoledne odnesli výtisky poznávací hry Tajemná cesta za zeleným pokladem včetně velké staré mapy, se kterou děti budou pracovat. Současně byl všem přidán jeden výtisk Chmelové abecedy a všichni účastníci dostali také motivační razítko v podobě smajlíka tematicky navrženého v podobě chmelové hlávky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV