Chour (Svobodní): Skoro půl milionu za pět stánků? Totální nezodpovědnost radních v Děčíně

14.10.2016 22:35 | Zprávy

Město Děčín nechalo zhotovit pět farmářských stánků za 423 500 Kč, v přepočtu tedy 84 700 Kč na jeden stánek. Přitom průměrná cena takového stánku je nějakých 25 000 Kč. Záměr nebo neschopnost? Pojďme se na to podívat...

Chour (Svobodní): Skoro půl milionu za pět stánků? Totální nezodpovědnost radních v Děčíně
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Jsem hrdým občanem Děčína, a proto mi není lhostejné jak se v našem městě žije. Děčín má své silné, ale zároveň i slabé stránky. Tou slabou stránkou je neefektivní a někdy až zarážející hospodaření děčínské radnice.Město Děčín nechalo zhotovit pět farmářských stánků za 423 500 Kč, v přepočtu tedy 84 700 Kč za jeden stánek. Přitom průměrná cena takového stánku je nějakých 25 000 Kč. Buďto se děčínští konšelé neorientují v aktuálních nabídkách s danými nabízenými produkty, a nebo si někdo solidně přihrál slušnou zakázku. Nebylo by to poprvé. 

V čem jsou naši děčínští radní specifičtí je vybírání firmy bez výběrového řízení. Stalo se tak při revitalizaci Tyršova náměstí a výsledek připomíná socialistické náměstí v Bulharsku koncem 70. let. Město se tehdy ohánělo tím, že na výběrové řízení nebyl čas, protože by se nestihly vybrat dotace z fondu Evropské unie. Proč ale město nemělo architektonický plán v šuplíku a nečekalo na vhodnou příležitost? Konečný výsledek by dopadl o poznání lépe.Výběrové řízení neproběhlo ani v tomto případě a výsledek připomíná fiasko z Tyršova náměstí, tedy socialistické monstrum. Já osobně pokládám proces výběrového řízení za jeden ze základních prvků boje proti korupci. Na některých lidech řídících naše město je vidět, že nechápou systém fungování prosperujícího města.

Tyto farmářské stánky, připomínající ono zmíněné socialistické monstrum, jsou umístěné hned před východem z hlavního vlakového nádraží. První věc, kterou turista uvidí po vystoupení z vlaku bude postkomunistický obchodní dům Prior, rozkopané Podmokly a tuto stánkovou ohavnost. Za 84 700 Kč by šlo pořídit stánky nejen ve vyšší kvalitě, ale i esteticky na vyšší úrovni. Výrobcem je firma na dopravní značení, což je taková třešnička na dortu.

Ptal jsem se několika zámečníků, kteří mi jeden stánek nakalkulovali se vším všudy na 25 000 Kč. Takovéto vyhazování peněz daňových poplatníků je pro mě nepřijatelné a nadále budu bojovat za efektivnost hospodaření děčínské radnice. Hnutí ANO zklamává své voliče i na komunální úrovni. Naše paní primátorka je moc sympatická, hodná a elegantní paní, ale je to jen loutka pro svoje stranické kolegy. Dle mého názoru šla do politiky ze stejného důvodu jako já - postavit Děčín na nohy a zasadit se o prosperující město, do kterého rádi jezdí turisté a je dobrým místem pro podnikání. Bohužel se chytla špatné partaje a nechává sebou manipulovat.

Situaci kolem předražených farmářských stánků nenechám jen tak. Rád bych ale zdůraznil, že si vážím práce několika děčínských radních a očekávám od nich prošetření této kauzy.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Exner (STAN): V roce 2034 nebudete chtít koupit spalovací auto

11:02 Exner (STAN): V roce 2034 nebudete chtít koupit spalovací auto

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu prodeje aut se spalovacím motorem.