Hejtman Franc: Jedna nabídka byla vyloučena, nepovažuji to ale za problém

05.09.2016 21:01 | Zprávy

Kraj se s dopravci dohodl. Zastavení autobusové dopravy od nového roku nehrozí.

Hejtman Franc: Jedna nabídka byla vyloučena, nepovažuji to ale za problém
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Hejtman Lubomír Franc

Kolaps ve veřejné autobusové dopravě od 1. 1. 2017 v Královéhradeckém kraji nehrozí. Poté, co v minulém týdnu podali všichni oslovení dopravci nabídky v rámci jednacího řízení bez uveřejnění na dočasné zajištění dopravy, krajská rada dnes schválila výsledky této uzavřené zakázky.

Na základě posuzování nabídek, kdy hlavní podmínkou bylo dodržení maximální výše stanovené ceny, bylo radě kraje doporučeno schválit nabídky dvanácti dopravců. Jedna nabídka byla vyloučena, nepovažuji to ale za problém, jedná se totiž o malého dopravce, který zajišťuje pouze jednu autobusovou linku na Jičínsku, což odpovídá méně než jednomu promile z ročního rozsahu dopravního výkonu. Tuto situaci budeme dále řešit dle zákona o veřejných službách v přepravě cestujících,“ řekl hejtman. Podle něj má kraj právo uzavřít smlouvu na této lince přímým zadáním. Nabídku do JŘBU podalo všech třináct současných oslovených dopravců.

Poté, co dnes rada kraje odsouhlasila výsledky jednacího řízení bez uveřejnění, budou dopravci vyzvání k podpisu již schválených smluv. Ty by pak měly být podepsány oběma stranami dle usnesení rady nejpozději do 30. září 2016.

Celková hodnota JŘBU, tedy součet maximálních částek u jednotlivých dopravců byl 466,3 milionu korun na jeden rok. „Takřka všichni dopravci podali nabídku jen o pár korun nižší, než byla stanovená maximální cena. I tak to ale pro kraj neznamená vyšší náklady. Už dnes máme jednu z nejnižších cen dopravního výkonu za jeden kilometr v rámci republiky,“ doplnil náměstek hejtmana pro dopravu Karel Janeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pošarová (SPD): Vrátit se k umístěnkám. Radikální krok pro dostupnost zdravotní péče

22:31 Pošarová (SPD): Vrátit se k umístěnkám. Radikální krok pro dostupnost zdravotní péče

V současné době čelí náš zdravotnický systém mnoha výzvám, od nedostatku lékařů v nejrůznějších obor…