Dotační program je určený pro jihomoravské obce coby zřizovatele jednotek sborů dobrovolných hasičů. „V rozpočtu na letošní rok jsme na tento dotační program vyčlenili celkem 15 milionů korun. Oproti loňskému roku jsme ho tak navýšili o 5 milionů. Jde nám především o zlepšení materiálně technického vybavení jednotek. Bez dobrovolných hasičů se totiž kraj prostě neobejde. Jsou nedílnou součástí integrovaného záchranného systému – svoji spolehlivost dokázali při likvidaci následků tornáda, v rámci pomoci v covidem přetížených nemocnicích, dokazují to každý den,“ říká hejtman Jan Grolich.
Kraj podpoří jednotky sborů dobrovolných hasičů také dalšími 33 miliony korun na spolufinancování projektů realizovaných v rámci dotačního programu Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky s názvem Dotace pro jednotky SDH obcí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV