„Ekovýchovu“ v praxi si chválí i náměstek primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček. „V prvé řadě chci zdůraznit, že v tomto projektu navazuji na práci mojí předchůdkyně Jany Plamínkové a s radostí konstatuji, že je na co navazovat. Ekocentrum Prales s projektem Dřevák je přesně ta forma ekologické výchovy, která má podle mého přesvědčení hluboký smysl a jedna návštěva třídy dá školákům mnohem více než suchá konstatování o ochraně přírody ve školních osnovách,“ říká náměstek primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček.
Ekocentrum Prales je budováno od roku 2016 v uvolněném areálu bývalé okrasné školy a zahradnictví na okraji pražské městské části Kbely. Areál je svou dispozicí pro ekologickou výchovu ideální. Má slušnou dopravní obslužnost, je z minulosti zalesněn a má dostatek prostoru pro další výsadbu dřevin.
„Středisko je koncipováno především pro školy a školky v blízkém okolí a má zacelit určitou mezeru v ekologickém vzdělávání. Vychází z Krajské koncepce environmentálního vzdělávání a osvěty hlavního města Prahy 2016-2025. Pro mne je to výzva, aby toto nádherné centrum získalo v následujících letech daleko širší záběr v rámci školních zařízení z celé Prahy,“ vysvětluje svůj záměr náměstek Hlubuček.
Samotný dům přírody Dřevák je praktickou ukázkou možností dnešních dřevostaveb včetně například klasické střešní krytiny doplněné takzvanou zelenou střechou z přírodních materiálů a suchomilných rostlin. Během aktuálních zimních měsíců poslouží Dřevák především pro tvořivé dílničky. V létě pak poskytne zázemí pro programy na poznávání „obyčejné“ přírody kolem nás včetně například života hmyzu. Do budoucna je plánovaná i venkovní učebna pro výuku na čerstvém vzduchu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV