Kabourková: Lví silou, vzletem sokolím

03.07.2018 16:48 | Zprávy

Československo bylo vyhlášeno 28. 10. 1918 a letos tedy oslavíme 100leté výročí založení našeho státu. Našinec by očekával, že celý rok 2018 se ponese v duchu slavnostních příprav na ono vzácné datum, případně celý rok bude oděn do slavnostního hávu. Celý rok 2018 se ale nese v duchu parlamentních hádek, ultimát, výhrůžek, nestability a vlády bez důvěry.

Kabourková: Lví silou, vzletem sokolím
Foto: Archiv Markéty Kabourkové
Popisek: Markéta Kabourková

Přesto se něco děje. Součástí oficiálních celostátních oslav se koná XVI. všesokolský slet, který chce vzdát hold sokolským generacím, které stály u zrodu československých legií v době 1. světové války, bojovaly v ní za vznik samostatného státu.

Chtěla bych poukázat na hodnoty, kterých bychom si měli v roce, který je pro naši zemi tak důležitý, vážit a měli bychom Sokolům poděkovat, že jejich členové bojovali a umírali za národ. Za malý národ, který byl mnohdy obětován, ale vždy se dokázal semknout a postavit se nepříteli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): TOP sprostota na Moravě

7:04 Koudelka (Trikolora): TOP sprostota na Moravě

Praktickou politiku TOP 09 na jižní Moravě předvedl předseda Klubu TOP 09 v krajském zastupitelstvu …