Follow-up z pracovní cesty I. Věděli jste, že Japonsko je náš největší asijský investor a druhý největší světový investor po Německu? Přes 270 japonských podniků už v ČR otevřelo své pobočky, továrny a výzkumná centra. Řada našich investorů v Japonsku trpěla při pandemii hibernací vzájemných vztahů, a ty je třeba znovu obnovit a posílit. Klíč k úspěchu spočívá v osobních jednáních. Důležitá je i přítomnost příslušných ministrů – zvyšuje totiž důvěryhodnost podnikatelů v očích zahraničního partnera a je jasným důkazem, že Česku na vztahu s těmito zeměmi záleží. (I proto jsem například podpořil svou účastí a vystoupením česko-japonské investiční fórum pořádané vládní agenturou JETRO, či jednal se zástupci významné japonské obchodní federace Keidanren). Většina českých podnikatelů, kteří mě do Japonska a Jižní Koreje doprovázeli, je přesvědčená, že jim cesta pomůže v dalším rozvoji a růstu. Ostatně i Svaz průmyslu a dopravy tuto cestu hodnotil velmi kladně a dále na rozvoji toho, co jsme v obou zemích vyjednali a započali, pracujeme. (Pro tvůrce i konzumenty hoaxů a tendečních článků - podnikatelé skrze Svaz svoji cestu hradí - vláda garantuje místa v letadle a program je skrze minutovník masakr od rána do večera, takže takovou “cestovku” fakt s klidným svědomím nemůžu doporučit ani haters.)
Podnikatelské mise jsou nezbytnou součástí ekonomické diplomacie a přináší naší zemi mnoho výhod. Japonsko a Jižní Korea jsou příklady atraktivních trhů, o které se tvrdě bojuje. Abychom se jako malá exportní ekonomika prosadili, musíme využívat všechny nástroje, které máme. Stejně tak jsou důležité zahraniční investice zde.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.