Píšete mi spoustu dotazů, proč nebereme ochranné pomůcky z českých firem. V první řadě je ale důležité si uvědomit, jaká je jejich potřeba. Kolik vlastně musíme všeho mít, aby fungovalo zdravotnictví a další služby. Jsou to miliony týdně. Lítá sem letadlo za druhým, stovky tun materiálu, miliony kusů a stejně to stačí tak akorát. S českými firmami ale pracovat samozřejmě chci. Proto dnes na vnitru vytváříme tým, který bude koordinovat možnost zásobování z Česka.
Já sám se v následujících dnech a týdnech potkám s lidmi, kteří vyvíjí v Česku roušky, respirátory nebo staví ventilátory, abych zjistil, co přesně potřebují. A jak jim může stát pomoci. Tohle je má priorita! K tomu budeme samozřejmě dál pokračovat v nákupech ochranného materiálu v zahraničí, abychom uspokojili požadavky českých nemocnic a lékařů. A jak jsem psal i v minulých příspěvcích, snažíme se o nákup dalších stovek ventilátorů. Abychom navýšili už tak dobré kapacity, které v Česku máme.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV