Dojde tak například ke zpřístupnění dalších třinácti kilometrů Schwarzenberského kanálu, v rámci projektu Mikulov – Port Insel vznikne nová naučná stezka a bude zpřístupněn historický most ze 17. století. Schváleno bylo celkem jedenáct projektů.
„Turisticky atraktivní oblast česko-rakouského pohraničí si zaslouží stálou péči. Jedině tak sem totiž budou jezdit noví návštěvníci a ti ostatní se zase díky novým realizovaným projektům budou na Jižní Moravu rádi vracet, aby objevili další krásy této jedinečné krajiny,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
Z jedenácti schválených projektů jmenujme například Mikulov, Porzt Insel – zpřístupnění a obnova komponované historické krajiny. V jeho rámci dojde k propojení lokality Mikulov-Sedlec-Drasenhofen, vznikne naučná stezka a bude obnoven a zpřístupněn historický most ze 17. století, který tvořil jediný přístup k loveckému zámečku na ostrově uprostřed Nového rybníku. Zpřístupněním památky z české a rakouské strany dojde k napojení Drasenhofenu na frekventované tamní cyklostezky.
Projekt Schwarzenberský plavební kanál / Bavorská niva si klade za cíl obnovit a zpřístupnit cca třináct kilometrů méně známých částí Schwarzenberského kanálu. Součástí projektu je i jeho větší propagace a pomocí bezbariérové stezky zpřístupnění rašeniliště Bavorská niva.
Další projekt Centrum obnovy společného kulturního dědictví se zaměřuje na spolupráci měst Znojmo a Retz. Díky němu dojde k rekonstrukci Sýpky v Retz a budovy Staré školy, která je součástí Louckého kláštera ve Znojmě. Obě budovy po rekonstrukci umožní konferenční, výstavní, průvodcovské, informační, kulturní a osvětové aktivity.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV