ODS: Pouze realistická strategie biodiverzity napomůže zlepšit stav naší přírody

08.06.2021 21:24 | Zprávy

Evropský parlament na svém plenárním zasedání schvaluje Strategii biodiverzity pro rok 2030. Evropská komise v ní přichází s celou řadou konkrétních požadavků, jejichž cílem je mj. zastavit úbytek druhů, zvýšit pestrost krajiny, obnovit přírodní lesy i vodní toky.

ODS: Pouze realistická strategie biodiverzity napomůže zlepšit stav naší přírody
Foto: ODS
Popisek: ODS

Podle poslanců ODS však může fungovat pouze tehdy, pokud tyto cíle budou nastaveny realisticky na úrovni, které lze dosáhnout.

„Jako stínový zpravodaj jsem strategii biodiverzity podpořil a při vyjednávání se snažil o to, aby naplnila svůj cíl, tj. aby zvýšila pestrost naší krajiny, ochránila důležité druhy a zároveň napomohla zvýšit odolnost přírody vůči škůdcům a chorobám. Jednotlivé cíle musí být nastaveny tak, aby byly dosažitelné na úrovni jednotlivých členských států a byly v harmonii se zájmy lidí,“ uvedl europoslanec Alexandr Vondra.

„Strategie navrhuje hospodaření alespoň na 25 % zemědělské půdy v režimu ekologického zemědělství, nebo výrazné snižování pesticidů a dalších chemických látek. Abychom tohoto stavu mohli dosáhnout, je potřeba co nejrychleji umožnit využívání nových inovativních technik, jako je např. cílené šlechtění (tzv. genová editace). Bez těchto nových metod bude mít EU problém s klesajícími výnosy potravin,“ dodala Veronika Vrecionová, členka zemědělského výboru EP.

„Některé prvky této strategie má ve svém programu už zakomponovány naše koalice SPOLU. Týká se to například rozšiřování území se zvýšenou ochranou. SPOLU navrhuje vytvoření dvou nových národních parků a to Národní park Křivoklátsko a Národní park Soutok,“ dodal Vondra.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Souhlasíte s tím, že dopravní infrastruktura je páteří ekonomiky?

A co mě zajímá ze všeho nejvíc je, proč se u nás stavby nových úseků dálnic, ale i třeba opravy silnic tak vlečou? Je jedno, kdo je u vlády, ten problém trvá už roky. I třeba sousední Polsko je na tom líp a myslím, že jsou na tom líp min všechny státy EU nebo minimálně na tom není žádný hůř.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): ODS od nás všech řidičů začala de facto vybírat mýtné

8:13 Schillerová (ANO): ODS od nás všech řidičů začala de facto vybírat mýtné

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ceně dálniční známky.