Tomio Okamura:
Tento týden odjíždí náš poslanec Milan Šarapatka znovu na Ukrajinu jako pozorovatel prezidentských voleb v rámci mise OBSE a NATO a než o své práci bude hovořit on, dovolte mi uvést k tomuto tématu několik zcela zásadních slov.
Je dobré si uvědomit stěžejní fakta, tj. že tím prvotním hybatelem dění na Ukrajině byla Evropská unie a část jejích politiků, včetně těch českých. A to tím, že veřejnými i neveřejnými činy iniciovali a napomohli svržení legální vlády a legálního ukrajinského prezidenta a rozpoutali na Ukrajině občanskou válku, která už má dnes stovky mrtvých a skončí rozpadem země na východní a západní část. Pochopitelně nedílnou a obrovskou spoluodpovědnost nesou politici Spojených států amerických, které ze situace vytěží nejvíc, protože oslabují Rusko, přičemž ekonomickou cenu krize ponese Ukrajina a Evropa.
Západní Ukrajina, která skončí pod vlivem Evropské unie, nás bude stát miliardy eur, které půjdou z kapes našich občanů. A už jen zrušení víz bude znamenat obrovský příliv pracovních sil z Ukrajiny, přičemž Česká republika patří k nejohroženějším státům - vzhledem k tomu, že máme příbuzný jazyk a ukrajinská mafie tu má vybudované silné zázemí.
V tomto ohledu budeme v Poslanecké sněmovně navrhovat jednání o zrušení sociálních výhod pro cizince, kteří v ČR pobývají a jsou bez práce. Součástí řešení by místo sociálních dávek měl být jednorázový příspěvek na návrat do vlasti.
Budeme usilovat také o změny v živnostenském zákoně a dalších právních předpisech, které umožňují získávat v České republice extrémně lehce povolení k dlouhodobým pobytům. Na toto téma jsme již jednali s ministrem vnitra a jím pověřenými odborníky a požádali ho o vzájemné konzultace těchto témat. Rádi bychom, aby tuto problematiku řešila přímo vláda, přesněji ministerstva, která jsou v tomto ohledu kompetentní. Dříve než bude pozdě.
Ing. Mgr. Milan Šarapatka, PhD.:
Vážené dámy, vážení pánové,
Rád bych využil této tiskové konference, abych vám a vašim prostřednictvím i ostatním sdělil , že se opět chystám na pozorovatelskou misi na Ukrajinu.
Tentokrát na prezidentské volby do Kyjeva. A rád bych předešel jakýmkoli spekulacím a dotazům, kdo že mne tam nyní posílá, případně za čí peníze že tam jedu.
Sděluji vám proto, že jedu do Kyjeva v dresu NATO a OBSE a že to platí Brusel.
Co se však týká mojí motivace, proč na Ukrajinu nyní jedu, ta zůstává stejná.
Informační válka o Ukrajinu už totálně zamlžila realitu. Chci proto vidět dění při volbách na vlastní oči. A chci si udělat vlastní úsudek, a chci se o něj podělit s těmi, kdož o to budou stát.
Budete-li mít zájem, jsem připraven vás opět o dění při volbách informovat. Budu ovšem mluvit o tom co uvidím, nikoli říkat to, co se snad očekává.
V neposlední řadě se chci také setkat s našimi krajany a zjistit, co je trápí a jak by jim v současné těžké situaci mohl náš parlament nebo vláda reálně, nikoli řečmi nebo planými gesty, pomoci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Úsvit přímé demokracie